Przyjście na świat smyka to piękny dzień i początek dość długiego urlopu wychowawczego

Posted on 21/05/2022 7:44am

Jakiś czas temu polskie kobiety wywalczyły sobie, żeby ich urlop wychowawczy trwał cały rok.


Niejedna mama potwierdzi, że pierwszy rok brzdąca bywa najistotniejszy.
pożyczka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Jest to okres, kiedy niemowlak najbardziej potrzebuje jej ciepła oraz obecności. I nie chodzi wyłącznie o karmienie i przebieranie, ale o tworzenie się silnej więzi, która może zaważyć na całym jego życiu.

Na niniejszej stronie jest sporo praktycznych wiadomości, ale szybko sprawdź także inne szczegóły na witrynie. One również są bez wątpienia warte zainteresowania.

W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama rozmyśla już jedynie o swym słoneczku, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Ważne wydaje się być to, aby mieć świadomość tego, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w czasie 12 miesięcy, które poprzedzały narodziny naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie może być także niższa niż 75% kwoty minimalnego wynagrodzenia w naszym kraju, które wynosi obecnie 2250 zł. Więc w najgorszym przypadku otrzymamy 1687,50 zł. Nie są to bardzo duże pieniądze, ale mało kto dzisiaj zarabia najniższą krajową. Oprócz tego niektórym przysługuje jeszcze dodatkowe 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.
Jeśli dodać tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez problemu poradzić sobie z wydatkami życia codziennego. Dziś można także liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych pakietów.

Tags: cena, rok, składki, kraj