Każda firma powinna posiadać swoje standardy, dzięki nim wiemy, iż korzystając z danych usług dostajemy najwyższą jakość

Posted on 11/07/2018 9:06pm

istnienie każdej firmy jest zależne od kilku składowych, jakie razem skonsolidowane powinny działać zgodnie z pożytkiem dla całego otoczenia – zewnętrznego i wewnętrznego. Na tą całą niezbędną układankę składa się konkretna działalność firmy, zawiera ona w sobie najważniejsze dla organizacji wytyczne, jakimi powinni się kierować zatrudnieni w każdej firmie. Kultura firmy zawiera w sobie pewne zasady, które każdy pracownik musi respektować. Nie ma też organizacji firmy bez odpowiedniej kadry – ludzi, to oni są odpowiedzialni za udane inicjatywy i projekty.
tuv
Author: Mark Morgan
Source: http://www.flickr.com
Tego typu normę powinny wprowadzać do swojego działania różnorodne organizacje i to niezależnie jakie jest ich znaczenie czy rodzaj. Najważniejsze, iż jest ona skoncentrowana na rozumieniu i spełnieniu potrzeb każdego klienta. To oznacza, że ukierunkowana jest na konkretnych potrzebach względem wyrobów danej organizacji, trzymania wysokiego poziomu podejścia procesowego, osiągania wysokich wyników skuteczności procesów, a także ich ciągłe polepszanie. Wszystko to jest podstawą obiektywnych pomiarów, które przynoszą najbardziej wymierne rezultaty.

Miejmy na uwadze jednakowoż, iż to nie wszystko. Wiele przedsiębiorstw powinno się starać o kolejne potwierdzenia, że ich przedsięwzięcie jest jak najbardziej dobre i pożyteczne, ponadto, zgodne z prawem i z określonymi normami. Takie praktyki mogą regulować różnorodne certyfikaty, przykładowo ssc, iso 14001 oznakowanie ce (zobacz więcejzobacz więcej).

Są to konieczne oznaczenia, które normują wiele konkretnych wytycznych. Ich zadaniem jest utrzymanie jak najbardziej wysokiego poziomu prowadzonych usług. Jak gdyby nie było takich oznaczeń i tej kontroli, to być może jakość oferowanych usług byłaby trochę uboższa, a przez to najwięcej traciliby klienci. Oferowane normy natomiast mogą tak określić dane usługi, iż nie istnieje obawa, że to co wybieramy się nie sprawdzi lub nie spełni naszych wymagań. Takie zabezpieczenia zobaczymy w wielu branżach, choć należy potwierdzić, że w jednym miejscu będzie to bardziej konkretne, w drugim trochę mniej. tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/srodowisko_energia/iso_14001_pl/iso-14001.html
certyfikat
Author: Claus Günther
Source: http://www.flickr.com
Wiadomo, tam, gdzie ludzkie życie czy inne kwestie są zasadne, bo mają one bezpośredni wpływ na nasze zdrowie te certyfikaty i pozwolenia są jeszcze bardziej zasadne. Jak wiadomo, żaden certyfikat nie pomoże jeśli konkretna organizacja działa niepoprawnie, niemniej w każdym sektorze konieczne są określone normy, jakie utrzymują na odpowiednim poziomie świadczone usługi. To najważniejsze dla konsumentów, lecz również dla organizacji, która dzięki temu rozwija się lepiej.

Tags: firmy, normy, certyfikat, iso 14001, ssc