Znów zbliża się rozliczenie PIT? Opłaca się pomyśleć o tym, komu podarować 1% podatku

Posted on 02/12/2021 7:23am

Polacy każdego roku mają obowiązek rozliczyć się na podstawie tzw. PITu. Dzięki temu otrzymują możliwość przekazania jednego procenta przysługującego podatku na rzecz wyznaczonych do tego instytucji. W naszym kraju posiadamy możliwość przekazania procentu naszego podatku do jednej z ponad 8 tysięcy instytucji.
pieniądze
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Od nas samych jest zależne komu będziemy chcieli oddać nasz procent. Jeżeli nie wiemy komu chcemy przekazać, to najlepsza będzie 1% podatku lista, którą można znaleźć w internecie. Możemy wyróżnić kilka rodzajów instytucji w których mamy szansę nadal poszukiwać konkretnej instytucji. Wyróżniamy tak zwane podmioty przezwyciężające trudności sytuacji życiowych a także działalności które wspierają.

Jak myślisz? Czy uda Ci się znaleźć dane na przedstawiany wątek? Na pewno tak - przejdź po tym linku (https://platek-wspolnicy.pl/) oraz odszukaj informacje tu.

Wyróżniamy tutaj tego rodzaju podkategorie, jak zwłaszcza działalność charytatywną, pomoc rodzinom w potrzebie, organizacje które działają na rzecz osób niepełnosprawnych, emerytów, kombatantów lub też rodzin zastępczych.
Kolejną kategorią są podmioty chronienia zdrowia. Do tej kategorii możemy zaliczyć przede wszystkim kategorie powiązane z ochroną oraz promocją zdrowia jak również przeciwdziałaniu uzależnieniom. Następną kategorią na jaką możemy oddać jeden procent podatku to ochranianie praw. Zaliczamy tutaj tego typu podkategorie jak działanie na rzecz macierzyństwa i rodzicielstwa, ochronę praw człowieka, chronienie praw konsumenta czy też działania na rzecz praw kobiet i mężczyzn. Kolejne kategorie to miedzy innymi przeciwstawianie się bezrobociu czy też nauka oraz kultura, do której zalicza się szkolnictwo wyższe lub też ekologię oraz ochronę zwierząt. Następną kategorią stanowią działalności międzynarodowe i wspólnotowe, związane nie tylko z promowaniem regionu jak również z działalnością integracyjną z Europą. Zobacz w tym miejscu: .
Kolejne podmioty z kolei mogą skupiać się bezpośrednio na państwie i stabilizowaniu oraz promowaniu tradycji narodowej lub też promocji Polski za granicą. Następnym typem przedsiębiorstw, na jakie możemy oddać jeden procent własnego podatku jest sport i turystyka. Bezpieczeństwo publiczne jest kolejną ogólną kategorią na jaką można przekazać swój jeden procent podatku – do wyboru jest między innymi ratownictwo lub obronność państwa. Tutaj więcej na temat: .

Tags: człowiek, pomoc, ochrona