Zmienienie firmy dostarczającej gaz - czy się to opłaca i jak najlepiej się za to zabrać.

Posted on 06/10/2021 8:11am

Przed laty, kiedy energią elektryczną i gazową zarządzały dwie firmy państwowe, nie było problemów ze zbytnim wyborem, bo wybór był jeden. Albo ktoś podłączony był do gazu czy prądu i mógł z danego medium korzystać, lub też nie był, i wówczas po prostu nie korzystał. Od niedawna w naszym kraju za sprawą dopasowania przepisów do wymogów Unii Europejskiej zaczęła się liberalizacja rynku energii.


ceny gazu
Author: Mike Mozart
Source: http://www.flickr.com
Oznacza to, że każdy z klientów może wypowiedzieć umowę z dotychczasowym dostawcą i zawrzeć ją z nowym.

Nie czekaj - jeżeli podoba Ci się nasz wpis, to do zobaczenia są również zbliżone zagadnienia na witrynie, która jest pod umieszczonym linkiem.

Ważne będzie to, że wybrany sprzedawca powinien mieć podpisaną umowę dystrybucyjną z dystrybutorem, działającym na danym terenie. Jeśli chodzi o gaz obecnie nie ma dużego zainteresowania klientów tego typu zmianami, pewnie też dlatego, że propozycja dla nich nie jest jeszcze jakoś szczególnie bogata. Na razie znacznie większe możliwości mają firmy, ale należy przypuszczać, że w niedługim czasie dołączą do nich także klienci indywidualni. Szczególnie że tak naprawdę zmiana sprzedawcy gazu nie jest jakimś skomplikowanym przedsięwzięciem. Co bardzo ważne dla klientów, zmiana operatora odbywa się bez żadnej przerwy w dostawie energii, a tym bardziej konieczności doprowadzania nowej instalacji. Oprócz tego zmiana ta jest bezpłatna, więc tak naprawdę nie będzie się wiązać z żadnymi ograniczeniami czy kosztami ze strony odbiorcy. Sama zamiana sprzedawcy trwa do półtora miesiąca od chwili podpisania nowej umowy, przez ten czas rachunki są opłacane staremu dostawcy, a na zakończenie następuje końcowe rozliczenie z nim.

Zapraszamy - naciśnij tutaj cichoń kraków i przeloguj się na inną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie nowe i fachowe informacje.

Jeśli ktoś chce takiej zmiany dokonać, to najwygodniejsze będzie podpisanie upoważnienia dla przyszłego dystrybutora (łatwa zmiana sprzedawcy gazu).


płyta indukcyjno gazowa
Author: Mastercook
Source: Mastercook
On przejmie na siebie obowiązek poinformowania OSD o planowanych zmianach, a także wypowie umowę z dotychczasowym dostawcą. Należy tu jeszcze mieć na uwadze sposób rozliczeń, bo różni dostawcy stosują różne rozwiązania, choć tak naprawdę ostateczna kwota do płacenia i tak będzie taka sama. W niektórych przypadkach wystawia się jedną wspólną fakturę, obejmującą całość usług, a czasami dwie oddzielne, jedną za zużyty gaz a drugą za jego przesył.

Tags: Energia, klient, Faktura, odbiorca