Zmiana mieszkania – zobacz przewodnik

Posted on 11/02/2023 7:26am

Przeprowadzka wiąże Ci się ze stresem, utrudzeniem oraz bałaganem? Niepotrzebnie. Przeprowadzka nie musi być stresująca jeżeli weźmiemy się do niej z głową. Poniżej nieco wskazówek jak urządzić przeprowadzkę w sposób możliwe najmniej problematyczny. Przeprowadzkę można urządzić samodzielnie czy za pomocą firmy przeprowadzkowej.


Od czego rozpocząć? Trzeba oszacować, ile przedmiotów mamy do zabrania ze sobą. Ile i jakie to są meble, jak wiele krążków lub książek (w przeliczeniu na pudełka). Dane te będą ważne nie wyłącznie przy pakowaniu, ale też przy wycenie przenosin. Przy okazji warto zrobić porządki ze swymi przedmiotami a także postanowić, które z nich warto wyrzucić, a jakie zabrać.
firma przeprowadzkowa
Author: Sunset Removals
Source: http://www.flickr.com
Gdy korzystamy z firmy przeprowadzkowej wszystkie owe dane będą istotne po to, aby móc wyselekcjonować słuszny pojazd oraz liczbę ludzi do pomocy. Może się zdarzyć, iż pobieżnie podany lub zmieniany w ostatniej chwili spis przedmiotów spowoduje ogromne nieprzyjemności, ponadplanowe koszta, a przede wszystkim bezcelowy stres - bo samochód okaże się zbyt mały, bo przybędzie zbyt mało osób do pomocy przy noszeniu ciężkich sprzętów, itd.

Skompletuj zestaw pudełek i foliowych worków lub sentiell skorzystaj z tych doniesionych przez firmę przeprowadzkową. Współcześnie dużo firm ma to w swojej ofercie. Wszystko co się da, dobrze jest zapakować w pudła, bo znacznie ułatwia to nie jedynie uporządkowanie przedmiotów, ale także sam transport. Książki oraz płyty trzeba pakować z ostrożnością. Nadmiernie ciężki karton może się rozerwać. Sprzęt elektroniczny jak też szkło, np. naczynia musimy dodatkowo ochronić folią bąbelkową. Karton z takimi przedmiotami musimy też dodatkowo oznakować, przykładowo „Uwaga szkło!” lub „Delikatne!”. Oddzielnie zapakuj szkło, porcelanę itp.


Najlepiej owinąć te rzeczy folią bąbelkową czy papierem pakowym. Sprzęt AGD np. chłodziarka czy też zamrażarka musi być rozmrożony. Ze wszelkich sprzętów tego rodzaju koniecznie trzeba wyjąć części ruchome: kratki, półeczki. Ekwipunek można dodatkowo zabezpieczyć folią. Roślinki najpoprawniej przewozić w specjalnie naznaczonych kartonach z dziurami tak, by kwiatki mogły oddychać. Dzięki znakowaniu firma od przeprowadzek zachowa nadzwyczajne środki ostrożności. Jeżeli chodzi o przeprowadzki we Wrocławiu ich ceny kształtuje stawka godzinowa, na przykład ok. 85 zł/h. Przy stawce kilometrowej przeważnie jest to ok. 1,5 zł/km.

Tags: kwiaty, folia, kwiatki, samochód, przeprowadzki, pojazd, sprzęt elektroniczny