Zawód radcy prawnego

Posted on 25/05/2022 10:15am

Prawo to dziedzina niezwykle ważna w każdym kraju. Równocześnie jednak dla większej części „zwykłych” ludzi kwestie wiążące się z przepisami prawnymi są za bardzo zawiłe. Ponadto nie ma takiej osoby, która by umiała wszystkie przepisy prawne na pamięć, gdyż jest to niewykonalne. Zasadniczą cechą wyróżniającą prawników spośród typowych obywateli jest umiejętność posługiwania się przepisami prawnymi oraz ich poprawnego rozumienia.

W wielkim gąszczu różnego rodzaju praw na każdy temat znaczną umiejętnością jest już odszukanie odpowiedniego do sytuacji zapisu w prawie. Dlatego tak ważne i potrzebne są kierunki Związane z prawem na uniwersytetach. Kształcą one fachowców w dziedzinie prawa w każdym jego ujęciu - http://lexperts.pl/specjalizacje/prawo-ochrony-srodowiska/ prawni, adwokaci czy notariusze, wykonujący swój zawód na najwyższym poziomie. W kwestii radcy prawnego, jego zakres obowiązków jest dość specyficzny.

Prawo
Author: controlarms
Source: www.flickr.com
Radca prawny i jego powinności
Specjalistą takim może zostać osoba, która przede wszystkim zdała wyższe studia na kierunku prawniczym. Jest to zasadniczy warunek do ubiegania się o pozwolenie na wykonywanie zawodu o charakterze związanym z prawem. Następnie niezbędne jest zdanie właściwego egzaminu radcowskiego. Należy także odbyć praktykę w określonym wymiarze, by zdobyć potrzebne doświadczenie. Główną usługą wykonywaną przez tych specjalistów jest udzielanie porad prawnych. Porad o tym charakterze udziela się właściwie w każdym przypadku, który zawiera w sobie jakiś aspekt prawny. Wyszukując w Internecie hasło „radcowie prawni Wrocław” uzyskuje się informacje w kweradcowie prawni Wrocławncelarii] radców w tym mieście i rodzaju usług przez nie wykonywanych.

prawo
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Radca a adwokat
Wielu ludzi łączy profesję radcy prawnego z profesją adwokata. Zakresy ich powinności faktycznie w sporym zakresie się pokrywają, jednak nie do końca. Jeszcze jakiś czas wcześniej na przykład wykwalifikowany radca prawny nie mógł zajmować się sprawami o charakterze rodzinnym, takimi jak na przykład sprawy spadkowe czy rozwody, obecnie jednak wchodzi to w grupę jego obowiązków. Głowna różnica pomiędzy zawodem radcy a obowiązkami adwokata opiera się na tym, że adwokat reprezentuje swojego klienta na sali sądowej w sprawach karnych, do czego radca nie posiada upoważnienia.

Tags: Adwokat, radcy, notariusze, prawne, kancelarii, prawników, wyższe studia