Zamierzasz wyjechać na wakacje, a może w pracy potrzebujesz porozmawiać z klientem z innego kraju – dowiedz się, gdzie możesz zacząć naukę

Posted on 21/09/2017 7:41pm

Kiedyś w Polsce w szkołach uczono jedynie języka naszego wschodniego sąsiada. Kiedy pojawiły się 2 inne języki do polskiej edukacji, natychmiast wyparły język wschodniego sąsiada. W tej chwili jeden z nich uczony jest już od wieku przedszkolnego. To język międzynarodowy.


szkolenie
Author: Tau Consulting
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli żyjesz w stolicy i pragniesz rozpocząć naukę, odpowiedni kurs znajdziesz bez żadnych problemów. Starczy zasiąść przed laptopem i wpisać na klawiaturze słowa ‘język angielski warszawa’. Wyświetli się lista placówek, które proponują całoroczne kursy lub szybkie szkolenia. Poszukiwania w stylu ‘język angielski warszawa’ są pomocne też w chwili, kiedy umiejętności pragnie się nieco poprawić albo wydobyć z głowy nieużywane słowa. Często bywa tak, że określona osoba uczyła się języka w szkole, a później po prostu się nim nie posługiwała.

Dużą grupę szkoleniową stanowią pracownicy przedsiębiorstw. Przedsiębiorstwa zdecydowanie częściej niż kiedyś troszczą się o naukę pracowników (szczególnie w dużych firmach, które są międzynarodowe lub wśród swoich kontrahentów mają osoby zza granicy). Poszukując tego typu szkoleń może wpisać zwykłe ‘angielski dla firm warszawa’. Wtedy trzeba wybrać, czy szkolenia mają być przeprowadzane w centrali firmy, czy inaczej - kadra musi wybrać się na zajęcia do szkółki językowej. Przy słowach ‘angielski dla firm warszawa’ można wynajdywać nauczycieli, którzy są tak zwanymi speakerami, czyli pochodzą z państwa, którego urzędowym językiem jest właśnie angielski (http://thespecialist.pl/oferta/konwersacje-biznesowe/). Wtenczas szkolona osoba ma styczność z żywym przykładem określonego akcentu (kursy językowe w super cenie).


Szkoła językowa
Author: Sarah Joy
Source: http://www.flickr.com
Nasz kraj uczy swoich mieszkańców już od najmłodszych lat. Nauka języka zawsze będzie pożądana i zawsze będzie przydatna. Otwiera drogę do dialogu pomiędzy mieszkańcami różnych państw. Pozwala na codzienną wymianę myśli. Takie umiejętności są pomocne nawet w czasie urlopu. Rzeczypospolita jest w UE, obywatele mogą przemieszczać się pomiędzy państwami mając z dokumentów jedynie dowód osobisty. Język angielski to język uniwersalny i jego znajomość potrafi bardzo pomóc w życiu.

Tags: szkolenia, kursy, umiejętności, speakerzy