Workflow, usprawnij procesy biznesowe - Sprawdź jak najlepiej kierować dokumentami w firmie.

Posted on 27/05/2021 10:47am

Elektroniczny obieg dokumentów to termin z którym mamy kontakt w obecnych czasach coraz częściej. Jest to nowe narzędzie na rynku technologii informatycznych, na którego wprowadzenie decyduje się coraz więcej przedsiębiorców i instytucji. Umożliwia rejestrację dokumentów, które do niedawna miały postać tradycyjną – papierową, oraz sporządzanie dokumentów elektronicznych w systemie, a w kolejności ich dalsze przesyłanie w obrębie firmy.

faktura elektroniczna
Author: VLCineaste
Source: http://www.flickr.com
Na czym polega przewaga kompleksowego systemu informatycznego Workflow faktur nad modelem powszechnie stosowanym? Przede wszystkim są to:* oszczędności czasowe i finansowe,* komputeryzacja procesu wystawiania faktur,* obniżenie wydatków w firmie na papier, tusz, drukarkę,* gwarancja dotarcia dokumentu w odpowiednim czasie,* możliwość dowolnego edytowania opisu i akceptacji faktur,* automatyczne przesyłanie informacji dodatkowo z potwierdzeniem dostarczenia.Dzięki umiejętnie opracowanemu i wdrożonemu systemowi można wyraźnie ograniczyć model tradycyjny oparty na metodzie „z rąk do rąk”. Zależy to wyłącznie od samej decyzji organizacji oraz jej kultury organizacyjnej.https://www.pitprojekt.pl/gdzie-wypelnic-pit-online/ pit projekt

e-faktura
Author: lab604
Source: http://www.flickr.com
Komputeryzacja dzisiejszych firm i instytucji jest już faktem. Dzięki technologiom informatycznym przesłanie nawet dużego pakietu informacji na drugi koniec świata pochłania nie więcej niż kilka sekund. Już dawno dało się zauważyć, że powszechnie stosowane przesyłanie papierowych dokumentów pochłania czas i koszty, a jednocześnie narażone na wiele problemów w drodze od nadawcy do adresata. Elektroniczny obieg dokumentów dzięki efematic.pldzięki któremu zapomnimy o wszelakich problemach. Niełatwo jest jednak wprowadzić taki system w bardzo zbiurokratyzowanych strukturach w których wszyscy przyzwyczajeni są do tradycyjnego obiegu dokumentów. O ile sam program jest prosty w opanowaniu, o tyle przekonanie pracowników do nowego podejścia do dokumentów i ich przetwarzania może być problemem. Jednak jak twierdzą specjaliści oraz osoby korzystające z takich rozwiązań – powinniśmy je wprowadzić mimo pewnych trudności, bo korzyści dla firmy czy instytucji są zdecydowanie duże.

Tags: firma, archiwizacja, Obieg dokumentów