Wielkie przeznaczenie, dokładność oraz solidność to wszystko i sporo innych atutów posiada tensometr.

Posted on 14/11/2020 6:40pm

Kiedyś częstym problemem w pracy konstruktora było należyte określenie stopnia naprężeń oraz odkształceń. Jednak dziś jedną z najłatwiejszych i zarazem sprawnych sposobów rozpoznania rozkładu pól mechanicznych w module jest zastosowanie tensometrii.

Czujnik tenometryczny
Source: wagi-elektroniczne.pl
Tensometry to fundamentalny element wszelkiej wagi elektronicznej, a również urządzeń do pomiaru mocy przyciskających, napinających, naprężeń, itp. Coraz częściej zastosowane są w układach automatyki, gdzie jest konieczność realizowania wymiarów wagowych, między innymi używa się je do określenia ciężaru zbiorników przechowujących surowce, zbiorników mieszalniczych albo podestów najazdowych.Receptory umieszczane są z reguły pod podporami pojemnika albo platformy. W zestawieniu z urządzeniami pomiarowymi należy starannie dopełniać sprawdzenia siły, dawkowania surowców, itp. Użycie właściwego rodzaju tensometru rozstrzygają takie wymogi jak materiał oraz kształt czynnika konstrukcyjnego czujnika, a także forma obciążenia, temperatura przy wykonywanego pomiaru, itp.

Tensometry mają wiele zalet. W szczególności duża dokładność i wielka staranność. Tensometr jest niedużych rozmiarów, natomiast jest solidny na drgania i wstrząsy. Nie przeszkadzają mu w drobiazgowej pracy wielkie temperatury oraz wysokie ciśnienia.

Chodź tutaj oraz zobacz dodatkowe informacje dotyczące niniejszego postu. Zgłębisz tam pokrewne informacje, które zapewne Cię będą ekscytować.

Lepienie oraz wykorzystywane tworzywa to wielka wiedza technologiczna oraz treściowa firm produkujących czujniki siły, jako że od nich zależą dokładność i trwałość czujników.
W zależności od złożenia czynnika oporowego oraz kształtu możemy rozróżniać tensometr wężykowy złożony z drutu rezystancyjny o średnicy ułamków milimetra zbudowany w kształcie wielokrotnego zygzaka (więcej opcji). Jest również tensometr kratowy złożony z szeregu drucików zestawionych równolegle oraz powiązanych znacznie grubszymi obrębami taśmy miedzianej.

Warty polecenia tekst? Jeśli tak uważasz, sprawdź inne tego rodzaju porady na rozważany temat - bez obaw kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (http://www.tombet.com.pl/materialy-budowlane/kominki-kamienne/).

A tensometr oporowy foliowy składają się z siatki rezystancyjnej w formy wężykowej skonstruowanej z cienkiej metalicznej folii połączonej klejem z uszczelką nośną.

W dzisiejszych czasach z reguły używane to tensometry oporowe ze względu na swoje atuty i są na ogół stosowane przy wymiarach laboratoryjnych i użytkowych.

Tags: folia, temperatura, czujniki, tensometria