W przypadku problemów z wierzycielami przeczytaj koniecznie poradnik dłużnika

Posted on 21/12/2021 7:18am

Każdy z nas w każdym miesiącu uiszcza opłaty w ramach czynszu za mieszkanie, rachunku za energię lub opłaty abonamentowej za kablówkę lub sieć internetową.

Często zdarza się, iż do owych opłat możemy przyłączyć jakiś kredyt albo też pożyczkę. Nie zawsze musi to być od razu kredyt hipoteczny, lecz może być to także po prostu zakup przykładowo sprzętu rtv na raty.

Jeśli zafascynował Cię ten wątek, poznaj dodatkowo inne nasze serwisy (https://notariuszpokojski.pl/na-czym-polega-odrzucenie-spadku-i-zrzeczenie-sie-dziedziczenia), gdyż przedstawiają one zbliżony temat, więc na pewno Cię zainteresują.W natłoku prac i przy wielu codziennych obowiązkach może wydarzyć się w ten sposób, iż jakiś rachunek nie został w określonym terminie zapłacony, z jakiegoś powodu nie zrobiliśmy przelewu z tytułu opłaty comiesięcznego czynszu lub zapomnieliśmy opłacić coś innego. Najczęściej w takich sytuacjach nic się nie wydarza i po prostu mamy możliwość zapłacić w chwili, kiedy sobie o tym przypomnimy (saf zobaczysz tu). Niestety podobnie często zdarza się tak, że jeżeli już zapomnieliśmy o tym konkretnym regularnym rachunku, to już chyba do niego nie powrócimy. Częstym postępowaniem w owych momentach jest to, iż przedsiębiorstwa wysyłają do nas zawiadomienia, iż nie zanotowano jakiejś opłaty lub że rata za pralkę jeszcze nie została uiszczona.

pieniądze
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.comW tego typu sytuacji dość szybko pojawia się informacja, że wobec nas zarządzono windykowanie długu i otrzymujemy wezwanie do zapłaty. Wielu osobom zazwyczaj taki zwrot kojarzy się z tym, że lada chwila w naszym domu zjawi się komornik i wszystko nam zabierze. Żeby uniknąć wielu niejasności czy niepewności, w takich momentach dobrze jest obejrzeć, co na ten temat mówi poradnik dłużnika w SAF. Tego typu biuletyn informacyjny da możliwość nam szybko zorientować się w zdarzeniu i dzięki temu dowiemy się, co aktualnie musimy wykonać i jakim sposobem możemy dojść do porozumień z wierzycielem.

Tags: praca, opłaty, raty, rachunki, windykacja