W jaki sposób niestandardowo zareklamować swój biznes czyli zalety i wady reklamowych broszur

Posted on 03/03/2022 7:43am

Świat dookoła nas otoczony reklamami, są one w zasadzie na każdym kroku. W którą stronę się człowiek nie obejrzy, to może zobaczyć billboardy i plakaty, w skrzynkach na korespondencję codziennie można znaleźć po kilka ulotek, a włączając telewizor czy też radio również co chwilę można usłyszeć reklamowe spoty.


Broszury reklamowe
Author: Drukarnia Kid
Source: www.drukarniakid.pl
W takim zalewie reklam nie ma się co dziwić, że wielu ludzi po prostu nie zwraca na nie uwagi, po prostu się na nie uodparniając. A to sprawia z kolei, że firmom chcącym dotrzeć do takich konsumentów wcale nie jest łatwo, muszą one często wyjść poza stereotypy i zaproponować reklamę, która jednak klientów może zachęcić do tego, aby się z nią zapoznać.

Jedną z takich niestandardowych form promocji, bardzo skutecznych jeśli się je dobrze przygotuje, są broszury. Dobra broszura reklamowa to w gruncie rzeczy streszczenie wszystkich istotnych informacji o produktach czy usługach na paru stronach druku. Jej profesjonalne wykonanie, zastosowanie właściwych reguł i atrakcyjny wygląd sprawią, że wielu klientów obojętnych na nachalną reklamę może po sięgnąć po nią, i przeczytać informacje tam zawarte.

Aby reklamowa broszura mogła spełnić swoje zadanie, to podczas projektowania trzeba pilnować kilku zasad. Po pierwsze trzeba dobrać właściwą liczbę stron, najbardziej skuteczny jest format mający ich sześć.

Te intrygujące treści posiadają swoją kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Więc idź do strony pozycjonowanie stron w wyszukiwarkach i tam rozkoszuj się frapującymi wątkami.

Pierwsza przeznaczona jest na zaproszenie, czyli logo lub fotografię najważniejszego produktu.

Na końcu powinno się umieścić wszystkie informacje o kontakcie, więc na resztę wiadomości zostają cztery środkowe. Sama treść nie może być tylko nudnym tekstem, bo raczej nikt tego nie będzie chciał przeczytać. Znacznie lepiej sprawdza się połączenie opisów z ciekawymi zdjęciami, takie połączenie jest dużo korzystniej spostrzegane przez większość klientów.

Szata graficzna też ma duże znaczenie, cała broszura utrzymana być powinna w jednolitym stylu. Istotne jest także samo wykonanie broszury, musi być ona wydrukowana na odpowiedniej jakości papierze, z tego też powodu druk broszur - nasza oferta powinno się zlecić sprawdzonej, profesjonalnej drukarni.

Drukarnia KID zaprasza:

Tags: reklamy, Druk, broszury