W jaki sposób młodzi przedsiębiorcy z branży nowych technologii mogą zdobywać finansowanie swojej działalności.

Posted on 04/03/2022 8:11am

Firmy z branży nowoczesnych technologii mogą rozwijać się bardzo szybko, niektóre w ciągu paru lat osiągają międzynarodowy sukces. Wynika to z tego, że przy aktualnej globalizacji usług trafienie na odbiorców na drugiej półkuli nie jest obecnie żadnym problemem, a nowoczesne produkty i usługi doskonale się sprzedają. A tak naprawdę największe internetowe firmy zaczynały tak naprawdę działać w garażach, dzięki pracy, szczęściu i trafnym decyzjom wyrastając na światowych gigantów. Taki sukces jest możliwy do uzyskania przez każdego, kto ma interesujący pomysł i umie przełożyć go na rzeczywisty produkt, dlatego też wiele firm próbuje zaistnieć . Sporo młodych osób otwiera swoje firmy z nadzieją, że uda im się podbić rynki, i rzeczywiście wielu z nich to wychodzi. Jednak droga do tego będzie trudna i pełna niebezpieczeństw, a chyba największym problemem, jakie spotykają młodych biznesmenów są pieniądze. Mieć pomysł to jedno, a przekuć go sprzedawalny produkt to zupełnie dwie różne rzeczy, niestety czasami potrzeba do tego znacznie więcej pieniędzy, niż początkowo się zakładało.
Owijarka palet
Author: Vincent Sp. z o.o.
Source: http://www.vincent.pl/
Jednak firmy z branż technologicznych mogą liczyć na kilka różnych sposobów zdobywania pieniędzy na swoje działanie - Jednym z najpopularniejszych sposobów na finansowanie start up będzie znalezienie inwestora, który w zamian za pewną część udziałów wyłoży pieniądze na rozwój. W taki sposób działają najróżniejsze inwestycyjne fundusze, ale też często niezależni biznesmeni, nazywani aniołami biznesu. Jeżeli biznes się uda, to inwestorzy sprzedają swoją część udziałów, odpowiednio na tym zarabiając. Kolejnym sposobem na dofinansowanie działalności, przeznaczonym raczej dla firm, które już mają dobrą pozycję na rynku, będzie wejście na giełdę, przy technologicznych firmach najlepszym wyborem będzie tu Newconnect - -> sprawdź informacje na capital.prometeia.pl-> sprawdź informacje na


Aby zacząć starania o wejście na tę giełdę niezbędny będzie autoryzowany doradca newconnect, który sprecyzuje wszystkie oczekiwania, przygotuje odpowiednią strategię i wszystko do końca przeprowadzi.

Tags: pieniędzy, pomysł, klientów