Użycie farb do celów wychowawczych oraz terapeutycznych

Posted on 13/05/2021 9:28am

Farby do malowania palcami to farbki wodne o gęstości galaretowatej, nieszkodliwe i proste do spłukania. Farby te nadają się do malowania na lekkim, ale mocnym papierze i na brystolu.Przeznaczenie farb do celów edukacyjnych i terapeutycznych stosowano dawno temu.
przejdź do www
Author: Latia Boykin
Source: http://www.flickr.comfarby
Author: Debbie Hallsworth
Source: http://www.flickr.com
Przed rozpoczęciem zabawy z wdrożeniem farby do malowania palcami, wypada w stosowny sposób przygotować powierzchnię pracy dla dziecka.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię ciekawi? Jeśli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (http://www.varsovia.edu.pl/) - poznasz tu nieprawdopodobnie ciekawe informacje.

Obszerny arkusz szarego papieru należy rozwinąć na stole zgodnie z myślą dziecka, jednakże tak, by nie przykrywał całego blatu. Ważne, by stół nie stał przy ścianie, dzięki czemu dziecko będzie posiadało do niego dostęp z jakiejkolwiek możliwej strony. Równie istotny jest także sposób umieszczenia farb. Wszystkie kolory muszą zostać ułożone w osobnych miseczkach, do jakich pomieści się cała rączka malucha. Używając farby do malowania palcami, kształtujemy dzieci manualnie, ich fantazję, również oswobadzamy ich emocje.

Tags: dziecko, emocje