Standardowe i innowacyjne metody ochrony prywatnej własności

Posted on 28/11/2021 7:07am

Człowiek właściwie od najdawniejszych czasów potrzebę chronienia własnego mienia. Starania te są tym większe, im więcej się posiada. Kradzieże i włamania są normalnym zjawiskiem, złodzieje niekiedy sami mają ogromną wiedzę w zakresie łamania rozmaitych środków bezpieczeństwa. Istnieje dużo metod, dzięki którym zarówno mienie, jak i domownicy mają zagwarantowane wyższe bezpieczeństwo.


ochroniarz
Author: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Source: http://www.flickr.com
Niektóre z tych sposobów są bardzo podstawowe i znane od dawnych czasów. Wiele osób wyjeżdżając z domu prosi sąsiadów, by od czasu do czasu obserwowali, czy w pobliżu nie czają się podejrzane osoby. Poza tym do tradycyjnych metod zabezpieczania własności zaliczają się metody mechaniczne. Przede wszystkim chodzi o kupno grubych, trudnych do pokonania drzwi i okien. Oczywiście istotne jest również, by drzwi (sprawdź rygle elektromagnetyczne) tego rodzaju miały solidny zamek. W pierwszej kolejności jednak opuszczając dom należy być skupionym, ponieważ nawet najbardziej zaawansowane alarmy (monitoring Gdańsk) w domu nie ochronią przed włamywaczem, jeśli się ich uprzednio nie uruchomi.

Ochrona auta przed kradzieżą


Auta zaliczane są do przedmiotów niezwykle często stających się łupem przestępców. Od dawna do chronienia przed tego rodzaju przypadkami, przez które przy ewentualnej próbie włamania wysyłany jest donośny sygnał dźwiękowy. Obecnie do dyspozycji jest wiele znacznie bardziej innowacyjnych metod. Zalicza się do nich na przykład GPS od Solid Security od Solid Security odwieź www. Jest to zabezpieczenie samochodu, polegające na umieszczeniu w nim specjalnego nadajnika. W ten sposób właściciel w każdej sytuacji wie, gdzie znajduje się jego pojazd, a może to niezwykle prosto skontrolować na swoim smartfonie.


Kamery i urządzenia podsłuchowe w domu

Na dzień dzisiejszy coraz częściej nabywane są różnorodne akcesoria służące do szpiegowania. Tego typu przedmioty mogą znaleźć wykorzystanie przykładowo do ochrony domu w czasie wyjazdu. Wielu ludzi w takich sytuacjach montuje w mieszkaniu kamery, które nagrywają ewentualnych włamywaczy. Dość powszechne jest także stosowanie do tego celu podsłuchów. Niektóre z tych urządzeń są uruchamiane za pomocą głosu, co pozwala na sporą oszczędność energii. Tego typu nagranie z kamery lub urządzenia podsłuchowego można później przekazać odpowiednim organom.

Tags: samochody, ochrona, nadajnik, włamania