Tensometry pozwalają przebadać naciąg

Posted on 11/02/2019 3:19pm

Czy wiemy, że mamy szansę zmierzyć napięcie lin?

Czasami spoglądamy na mosty podtrzymywane na sporych stalowych linach i nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że od ich odpowiedniego napięcia zależy nasze bezpieczeństwo. To właśnie spowoduje, że tak mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że co jakiś czas to ich naprężenie będzie badane przy pomocy odpowiedniego czujnika, tak żeby w porę można było reagować i zapobiec nieszczęściu, w którym mogłoby ucierpieć wielu ludzi.


przyrządy pomiarowe
Author: USGS Unmanned Aircraft Systems
Source: http://www.flickr.com
Tensometry istnieją w przeróżnych typach

Musimy zaznaczyć, że wartość konkretnego naprężenia badają odpowiednie czujniki, które nierzadko okazują się być typu oporowego. Takie tensometry mają szansę okazać się wężowe, zygzakowe, kratowe, foliowe oraz półprzewodnikowe - popularna witryna. Co więcej pośrednio za ich pomocą możemy również zmierzyć siłę, ciśnienie oraz masę, przez to również tak ważne okazuje się być to, aby były one jak najbardziej rzetelne w własnych wyliczeniach.

Pomiar naciągu lin powinien okazać się robiony regularnie

Jeżeli pragniemy mieć świadomość, że konkretne liny okazują się być dość trwałe, że zapewniają nam właściwe bezpieczeństwo, to taki pomiar (kalibracja przyrządów mierniczych przeczytaj na stronie http://metrica.com.pl/) naciągu lin musi być przeprowadzany systematycznie (url).

Nie zwlekaj - jeżeli chcesz otrzymać uzupełniające wiadomości na ten temat, pamiętaj o tym, że bezpłatne wejście na ten link naprawdę nie obciąży Cię finansowo.

Tylko wtenczas mamy szansę mieć świadomość, że wszystkie błędy zostaną usunięte we właściwym momencie.


pomiary
Author: Chemie-Verbände Baden-Württemberg
Source: http://www.flickr.com
Do tego potrzeba profesjonalnego przyrządu

Musimy pamiętać o tym, że do takich badań potrzeba dobrego sprzętu, a również powinniśmy wiedzieć jak się nim posłużyć, aby odczyty był odpowiednie. Jedynie wówczas mamy szansę być pewni, że uda nam się na czas wyłapać pojawiające się zagrożenie i zapobiec tragedii. Właściwe napięcie lin jest dużo istotniejsze, niż mogłoby się nam zdawać, przez to warto zrobić wszystko, żeby posiadać pewność, co do idealności otrzymanych pomiarów.