Szkolenie z pierwszej pomocy - niezaprzeczalnie powinno się wziąć w nim udział

Posted on 22/06/2018 1:11am

W świetle obowiązujących przepisów każdy człowiek ma obowiązek udzielić pomocy ofierze wypadku, gdy jej życiu lub zdrowiu grozi niebezpieczeństwo.
Niestety rzeczona „powinność” nierzadko bywa lekceważona. Nadzwyczaj często ogranicza się bowiem tylko do zatelefonowania po ambulans.

szpital
Author: André Hofmeister
Source: http://www.flickr.com

Tymczasem nie jest to działanie w pełni satysfakcjonujące. Kiedy mamy do czynienia z wypadkiem jedna sekunda może zadecydować o czyimś życiu. Dlatego tak istotna staje się szybka i stosowna reakcja. Rodzi się jednak pytanie: co kryje się pod pojęciem odpowiedniej reakcji? Czy można się jej nauczyć? Oczywiście. Wystarczy zapisać się na szkolenie z pierwszej pomocy - Med Learn Zamość. Dzięki temu zdobędziemy wiedzę teoretyczną i podstawowe umiejętności, które pozwolą nam uratować ludzkie zdrowie, a często również życie. Dowiemy się w jaki sposób ocenić stan poszkodowanego, wydobyć ofiarę z rozbitego auta, rozpoznać złamania, opatrzeć różnorodne rany oraz dokonać resuscytacji. Dobrze byłoby zaznaczyć, że temat pierwszej pomocy często pojawia się w naszych środkach masowego przekazu jak również dyskusji prowadzonej na forum publicznym.
Prowadzi się kamPanie społeczne i edukacyjne w gimnazjach. Aktualnie dużą popularnością może pochwalić się kurs pierwszej pomocy dla firm - http://med-learn.pl/dla-firm-organizacji-i-instytucji.

Tags: zdrowie, bezpieczeństwo, świat, człowiek, Panie