Stosowany przez sporo firm outsourcing - jego minusy a także plusy w kontekście pracowników

Posted on 21/12/2020 4:50pm

Współcześnie proces outsourcingu jest jednym z ciekawszych i częściej wykorzystywanych przez funkcjonujące firmy. Nie sposób ukryć, że w przypadku prac bądź obsługi procesów informatycznych jest to jedna z ciekawszych alternatyw, ponieważ mamy okazję skupienia się na innych, istotnych w danym momencie działaniach.
Myśl odnosząca się do prosto pracowników jest już natomiast bardziej trudna i należy poznać jej Zasady.


aerykańskie monety
Author: Paula Lively
Source: http://www.flickr.com


Wielokrotnie dochodzi do sytuacji, w której administracja firmą obejmuje inny właściciel. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, czy wymagana jest Rekrutacja nowszych pracowników. Pojęciem, które wytworzyło się w tym kontekście jest outsourcing pracowniczy, jaki polega na przekazaniu pracowników między bieżącym, a nowym właścicielem - podobne strony. Można w związku z tym stwierdzić, że z punktu widzenia pracownika nic się nie przekształca, a pracodawca przyjmuje wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę.


Wszystko jednakże ma swoje minusy, a w tym wypadku jest ich mnóstwo.

To zagadnienie jest dla Ciebie ciekawe? Zobacz także podobne wpisy na ten opisywany temat, które z pewnością są podobnie wciągające.

Wyeliminowany jest proces rekrutacji, co bezrefleksyjnie wyrzuca możliwość interakcji pomiędzy właścicielem, a kandydatem. Na etapie zamawiania jest to jednak kluczowy element. Jeśli chodzi o outsourcing pracowniczy to istotne jest też nastawienie pracowników to tego procesu. W powszechnej opinii nie posiada on wysokiej akceptacji.
Nie sposób ukryć, że proces ten jest niejednokrotnie bardzo pomocny. Brakuje mu jakkolwiek pewnych elementów, które wykreślą znaczące wady.

Tags: Zasady, Rekrutacja, działania, możliwości