Sprzątanie to najczęściej udręka dla ciebie

Posted on 30/09/2020 7:48am

Przykładasz ogromną wagę do porządków i pragniesz, by w twoim domu to było respektowane. Denerwują cię bowiem nawyki twojego męża, jego wyniesionego z domu myślenia, że nic w gospodarstwie domowym jeśli chodzi o sprzątania nie musi robić. Wystarczy, że przyjdzie z pracy, usiądzie się na łóżku i włączy telewizor. Od czasu do czasu do tego weźmie sobie piwo i będzie drzemał spokojnie. Nie budzisz go, bo zdajesz sobie sprawę, iż przecież wrócił z pracy, jednak chciałabyś, aby chociaż w weekend trochę ci pomagał z porządkami…


sprzątanie2
Source: sxc.hu
Cóż, zdajesz sobie sprawę z tego, że to mało realne. Próbowałaś, nabyłaś też dwie pary rękawiczek do sprzątania (polecam te - rękawiczki do pucowania domu), lecz on omijał je szerokim łukiem, prosiłaś, żeby, chociaż stosował normalne sprzątania ręczne, to znaczy, jak coś ubrudził niech znajdzie ręcznik papierowy i to wytrze, ale on nie przyjmował tego do wiadomości. Raz chyba tylko wziął skrobaczkę i coś zaczął wytrwale skrobać, ale był to pojedynczy przypadek, który miał miejsce kiedyś.


Zdajesz sobie sprawę, iż przemiana twojego męża ze zwykłego, nic nierobiącego w domu faceta na uczynnego, pomocnego męża jest mało prawdopodobna, więc już nawet nie starasz się tłumaczyć. Wiesz, iż twój mąż wywodzi się z typowo polskiej rodziny, w której mężczyźni siedzieli przed telewizorem, a panie biegały ze ścierkami.

Gdy szukasz dokładnych danych, nie czekaj, tylko sprawdź pod linkiem (https://multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/). Odnajdziesz tam wszelkie niezbędne informacje.

Wiesz, że w domu rodzinnym twojego męża byli jedynie bracia i wszyscy po kolei, tak samo, jak ich ojciec siedzieli i myśleli nad piwem po pracy, w momencie, kiedy ich matka uwijała się, żeby im dogodzić.


Sprzątanie kuchni
Author: Sidolux Crystal
Source: Sidolux Crystal
Z tego jak widać powodu zmiana tego typu nawyków jest cięzka do wykonania i mało prawdopodobna, ale jest nadzieja. Wszystko zależy od tego, czy uda ci się postawić kawę na ławę, czy umiesz zrobić to zdecydowanie? Musisz postarać się wbić mu do głowy, że niektórych czynności nie będziesz już robić, gdyż ci szkodzą. Czemu bowiem musisz przesuwać ciężkie meble, żeby za nimi posprzątać, nie rób tego, daj to zadanie mężowi. Przyda mu się do tego to: sprzątanie mebli. Jeżeli wciąż nie zamierza słuchał wytłumacz mu, że kolejny taki wysiłek może się dla ciebie źle skończyć. Powiedz, iż udasz do specjalisty i rzeczywiście, jeżeli nie uwierz, uczyń to.

Aby przeczytać następny ciekawy najnowszy wpis (http://stomatologia-mulawa.pl/uslugi-endodoncja-leczenie-kanalowe/) na wybrany temat, kliknij w poniższy link — pod nim znajdziesz więcej informacji.

Pokaż mu, że masz swoje lata i żądasz jego wsparcia, a twój facet niech wreszcie stanie się faktycznie partnerem, a nie niefrasobliwym chłopcem wyłożonym na kanapie.

Tags: dom, meble, mieszkanie, sprzątanie, rękawiczki, sprzęty, ścierki