Skuteczna reklama outdoorowa oraz jej formy

Posted on 05/12/2018 7:32am

Reklama outdoorowa to odmiennie reklama zewnętrzna, jest to teraz jedna z najpopularniejszych postaci reklamy marketingowej, która chętnie stosowana jest zarówno poprzez drobne firmy jak i ogromne przedsiębiorstwa. Reklama zewnętrzna jest umieszczana na ulicy, w środkach komunikacji miejskiej albo w innych odwiedzanych przez osoby miejscach.

bilboard reklamowy
Author: Marcel Ekkel
Source: http://www.flickr.com
Jej decydującym celem nie jest dostarczenie jak najogromniejszej liczby wiadomości, jak to jest w przypadku reklam telewizyjnych albo radiowych, ale zwrócenie uwagi na konkretny towar w taki sposób, aby był on śmigle i łatwo zapamiętywany. Przede wszystkim chodzi więc o to, by dany artykuł zakorzenił się w umyśle prawdopodobnego Klienta i był przez niego kojarzony. Żeby reklama aoutdoorowa cechowała się efektywnością musi więc mieścić multum obrazów plastycznych i śladową ilość słów. Ważne jest również miejsce jej umiejscowienia, najlepiej zastosować reklamę zewnętrzną tam, gdzie nierzadko jest dużo ludzi, przykładowo w pobliżu galerii handlowej, przy autostradzie, w autokarach czy też tramwajach itd.

Modeli reklamy zewnętrznej jest niezwykle sporo. Mogą to być billboardy sosnowiec - zobacz je tutaj , ekrany ledowe i telebimy, do reklamy zewnętrznej zalicza się też plakaty, reklamy, jakie są umieszczane na nawierzchniach nieruchomości, współczesną odmianą reklamy zewnętrznej jest też oklejanie środków komunikacji miejskiej (tramwaje, autobusy, pociągi i tak dalej.) praktycznymi komunikatami.Bardzo słynną odmianą reklamy outdoorowej jest też city lighty, inaczej „światło uliczne”. Jest to najczęściej mała podświetlana tablica, jaką rozmieszcza się w głównych i zazwyczaj odwiedzanych miejscach w mieście, takich jak deptak, rynek, galerie handlowe, przystanki oraz niemało innych. Wśród form i typów reklam zewnętrznych znajdują się również reklamy wyświetlane w bankomatach, jakie pojawiają się na ekranie powitalnym. Jest to wyborna forma reklamy, która częstokroć zapada nam w pamięć, bo dokonując jakiejś transakcji w bankomacie zazwyczaj nie odrywamy wzroku od ekranu, dzięki czemu możemy szybciej zapamiętać daną reklamę.

Tags: ekrany, reklamy, telebimy