Rozwiązania, jakie niesie nam Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Posted on 23/10/2019 4:12pm

Wiele osób denerwuje się tym, że są im z wypłat odciągane składki na rzecz ZUS-u. Wiele razy słyszeliśmy nawet w telewizji, że ta instytucja zbyt wiele bierze z kieszeni normalnego podatnika. Ale raczej mija się to z prawdą. Składki, które odciągane są do ZUS pozostają naszymi pieniędzmi, które w przypadku różnych sytuacji są dla nas pomocne. W razie wypadku i kosztownego leczenia wszystko zostanie zapłacone przez ZUS poza tym, kiedy zechcemy przejść na emeryturę, to też Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie nam, co miesiąc wypłacał świadczenia.


Banknot
Author: Karl Baron
Source: http://www.flickr.com
Dlatego powinniśmy pamiętać, że pieniądze, które przekazywane są w formie składek są odciągane z myślą o nas. Jeżeli chodzi o zus aktualne składki dowiedz się dużo więcej to są one różne. Wielkość składki nie jest taka sama. Wszystko jest zależne od tego czy mamy ochotę ubezpieczyć się z dobrowolny ubezpieczeniem na zdrowie czy nie. Dodatkowo ZUS daje możliwość zgłoszenie członka rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego - Zdobądź więcej info. Jest to obowiązek osoby, które została ubezpieczona w związku z nową pracą. Co do możliwości takich zgłoszeń wszystkiego można dowiedzieć się w pobliskiej placówce Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, u ludzi z księgowości w naszych zakładach pracy jak również na stronie www Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.


Konieczna przy wynajmowaniu mieszkania
Jeżeli chcemy wynająć jakieś cztery katy powinniśmy zawsze prosić o umowę. Wielu ludzi wynajmuje lokale mieszkaniowe i nie zawiera umowy, a to nie jest zgodne z prawem. Jeśli posiadamy mieszkanie, które chcemy wynająć musimy to zgłosić we właściwe miejsce. Później najlepiej znaleźć umowa najmu mieszkania wzór, ta strona by wszystko było we właściwy sposób załatwione. Powinniśmy pamiętać, że taka umowa chroni obie podpisane na niej strony. Osoba, która wynajmuje nam mieszkania ma pewność, że środki będą wpływały na konto, a ludzie, którzy będą mieszkać w danym lokalu wiedzą, że nie będą wyrzuceni z niego z dnia na dzień. To korzyść dwustronna i co ważne zgodna z prawem. Jeśli nie stworzymy umowy, a będziemy płacić za najem to i my osoba , która wynajmuje nam mieszkanie popełni przestępstwo. Z tego powodu musimy nie zapominać o spisaniu umowy, w dwóch takich samych egzemplarzach, bo inaczej może wyniknąć sporo nieciekawych sytuacji, których każdy miałby ochotę uniknąć.

Tags: ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, ubezpieczenie zdrowotne, wynajmowanie mieszkania