Reklama zewnętrzna - w jaki sposób prawidłowo ją zorganizować, by nie zaprzepaścić zainwestowanych środków?

Posted on 12/06/2019 7:27am

Jak zabrać się za przeprowadzenie kampanii reklamy zewnętrznej, tak aby otrzymać jak najlepszy rezultat?

Reklama wielkoformatowa
Author: Jeffrey Zeldman
Source: http://www.flickr.com
Reklama zewnętrzna, nawet przy stale rosnącej roli marketingu internetowego, nadal jest ważnym elementem w prowadzonych kampaniach, ze względu na jej szeroki zasięg i masowy charakter. Ta forma zapewnia wielokrotny i trudny do pominięcia dla odbiorcy kontakt z informacją.

Naturalnie teoretycznie możemy wszystko przeprowadzić sami - zlecić wykonanie projektu grafikowi, wydrukować plakaty, a potem rozklejać je na mieście (tylko w miejscach do tego przeznaczonych), które zapewne i tak będą zaraz zerwane albo zasłonięte innym ogłoszeniem. No dobrze, żarty na bok. Stanowczo odradzamy ten zamiar. Zapewne nie będzie odpowiedniego wyniku, a jakieś pieniądze wszak w to inwestujemy. Może jednak powinna się tym zająć agencja reklamowa, która zadba o wszystkie etapy i ma do dyspozycji billboardy, czyli wielkoformatowe nośniki, na jakich nasz przekaz będzie bardziej zauważalny?


Na co zwrócić uwagę, co może nam zaproponować agencja reklamowa? - agencja reklamy Kiedy decydujemy się na oddanie w ich ręce całego procesu będzie to: współpraca grafika, który dobrze przygotuje projekt, dobra cena druku materiałów, przygotowanie i dostarczenie ich do miejsca ekspozycji, pilnowanie, aby plakaty były dostosowane do wymiarów tablic. Dobrze jest, gdy agencja reklamowa dba o konserwację i inne czynności niezbędne do zachowania właściwej ekspozycji naszych plakatów.

Nie czekaj, a jeśli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam do źródła (https://www.boro-laser.com.pl/k2,tablice-i-tabliczki-tabliczki-na-drzwi.html). W tym miejscu odnajdziesz interesujące wątki.

Warto także skorzystać z orientacji doświadczonych pracowników agencji, kiedy idzie o to, co i jak ma przekazywać nasza reklama. Bardzo ważną kwestią jest, gdzie znajdą się nasze billboardy. Trzeba przed nawiązaniem współpracy sprawdzić, w jakich punktach usytuowane są nośniki. Nie chcielibyście przecież wydać pieniądze na reklamę, którą mało odbiorców zobaczy?

Prócz samej lokalizacji agencja reklamowa może nam podać informacje o sąsiedztwie nośnika, rodzaju, gdzie się znajduje, bliskiej sygnalizacji świetlnej, natężeniu ruchu pieszych i aut w tamtym regionie. Te wszystkie elementy mogą znacznie wpłynąć na odpowiednio liczny odbiór naszej reklamy. Warto również sprawdzić, czy billboardy są oświetlone, co powoduje lepszą widoczność w nocnych godzinach, a w porze zimowej - przez dużą część doby - .Mamy nadzieję, iż dzięki tym kilku radom prościej będzie wam wybrać właściwą agencję reklamową.

Tags: projekt, odbiorcy