Rachunki firmowe dla przedsiębiorcy - na co zwracać uwagę podczas wybierania dla własnej firmy.

Posted on 04/06/2022 9:33am

Otwierając firmę należy o paru rzeczach pomyśleć, a jedną z nich musi być założenie konta firmowego. Większości przedsiębiorców konto w banku na pewno się przyda. Przy jego pomocy będzie można opłacać faktury oraz rachunki, na nie otrzymywać przelewy za swoje usługi, i wreszcie rozliczać się z ZUSEM i urzędem skarbowym. Konta firmowe różnią się trochę od kont indywidualnych, przede wszystkim z tego powodu że do ich założenia konieczne będzie przedłożenie kompletu firmowych dokumentów, takich jak nip, regon i wpis do ewidencji. Założone w banku konto należy również zgłosić do skarbówki.
bank
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
Konta firmowe zależnie od banku mogą się różnić między sobą, w pierwszej kolejności opłatami i parametrami. Oczywiście wysokość opłat za prowadzenie jest jednym z głównych parametrów, jakie są brane pod uwagę przy wyborze, ale nie jest jedynym.

Czy z przeczytanego prezentowanego tekstu udało Ci się wywnioskować coś ciekawego? Jeżeli tak, to zobacz pozostałe informacje tu (https://asmtechnology.eu/czyszczalnia-do-zboza/) - zapewne wciągną Cię bez reszty.

Dla niejednej osoby dość istotna może także być odległość do oddziału banku, w szczególności w przypadku firm handlowych będzie to miało duże znaczenie.W części banków da się również, w ramach firmowego konta, dostać linię kredytową, jaka każdemu nowemu biznesmenowi może się przydać. Konto takie ma na przykład Idea Bank, który stara się utrzymać wizerunek banku przyjaznego firmom. Brak jakichkolwiek opłat za prowadzenie rachunku i przelewy to bardzo kusząca propozycja, a oprócz tego od pewnego czasu w koncie można dostać linię debetową na bardzo
bank
Author: Alper Çuğun
Source: http://www.flickr.com
ciekawych warunkach.


Otrzymanie takiej linii debetowej nie wymaga żadnych zaświadczeń z urzędu skarbowego i ZUS, nie będą potrzebne również informacje o dochodach. Niezwykle atrakcyjnie przedstawia się propozycja braku opłat, przez kilka miesięcy taka linia jest za darmo, a w później przy spełnieniu określonych warunków również nie będzie się ponosić żadnych opłat. Mając to na uwadze idea bank konto firmowe polecić można każdemu przedsiębiorcy, jedyną wadą może być nieduża ilość oddziałów, lecz to miejmy nadzieję powinno się zmienić -

Tags: bank, firma, opłata