Przyszłość kamer przemysłowych

Posted on 15/05/2019 7:42am

Dzięki użyciu systemów wizyjnych szybkość produkcji idzie w parze z dużą klasą wytwarzanych produktów.


Stosowanie niezawodnych systemów do „rozpoznawania” produkowanych artykułów to dzisiaj norma nie wyłącznie w branży automotive, ale również w wielu innych sektorach przemysłu, w jakich następuje potrzeba kontrolowania przebiegu produkcyjnego.
w parku
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com


serwis
Author: roovuu
Source: http://www.flickr.com


System wizyjny bezspornie doskonale zastępuje oko człowiecze w monitoringu poprawności fabrykacji. Pominięcie czynnika ludzkiego daje gwarancję uzyskania towaru wysokiej klasy. Proste wersje systemów wizyjnych umożliwiają kontrolę obecności oraz lokalizacji szczegółów, prawidłowość ich montażu jak też rozpoznawanie obiektów. Sprawdzany może być ich wielkość, układ lub odcień. W grę wchodzi również kontrola nadruku (eyecpolska.pl/branze/druk/).

Absorbujący artykuł? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona (http://www.poltrading.com.pl/hyster.htm) też przedstawia wartościowe źródło informacji, które nawiązuje do tej problematyki.

Weryfikacja może się odbywać też za pomocą odczytywania oznaczeń, nadruków, etykiet lub odczytu kodów kreskowych. Z kolei bardziej złożone zadania powiązane z inspekcją wizyjną nastręczają już użycia wydajnych systemów, wykorzystujących aparaty inteligentne z właściwymi kontrolerami oraz przyrządami do analizy obrazu, jakie sprawdzają się w warunkach przemysłowych.


link
Author: Phillip Pessar
Source: http://www.flickr.com


Perspektywa postępu w najbliższych latach rynku systemów wizyjnych przedstawia się optymistycznie. Techniki wizyjne (zobacz więcej), jakie jawiły się nierzadko jako podejście drogie, niedogodne a także niełatwe w interpretacji, ostatnimi laty zostały w znacznym stopniu polepszone, stając się integralną częścią kontroli jakości na liniach produkcyjnych.
Największy potencjał ma rynek kamer wizyjnych. Dzięki innowacjom technicznym, pozwalającym zintegrować je z czujnikami oraz zrobotyzowanymi stanowiskami, sprzedaż ich wzrastać będzie lawinowo.

Tags: rynek, sprzedaż, lokal