Przemyślana reklama na billboardzie gwarancją sukcesu dla konkretnej marki

Posted on 21/06/2018 5:44pm

Dzisiejsze czasy wymagają na firmach konkretnych działań, jeżeli chcemy odróżnić się na rynku oraz sprawić, że klienci będą ciekawić się naszą ofertą. Konieczne jest wykonanie reklamy naszych artykułów bądź naszych usług, a jedną z form w szczególności popularnie wykorzystywanych jest reklama outdoorowa. Jak je zrobić, aby dały upragniony efekt?
Przede wszystkim powinniśmy pomyśleć o właściwym sloganie.


reklama w mieście
Author: Prank Sky Media
Source: http://www.flickr.com
Hasło ma zwracać uwagę, sprawić, iż potencjalny klient zatrzyma tak jak na billboardy ostrołęka - Slogan powinien być chwytliwy, odznaczać się na całym tle, tak by natychmiast go zauważyć. Należy unikać banalnych, nudnych zwrotów, typu „najlepsze” lub „najtańsze”. Takie słowa już na nikim nie wywołują wrażenia. Doskonale sprawdzają się łatwe, proste do zapamiętania zwroty. Warto też odwołać się do emocji oraz zaakcentować zalety określonego produktu. Poza sloganem zasadnicze znaczenie ma grafika. Jeden większy element jest znacznie lepszy nieźli kilka mniejszych, jakie i tak mogą być niezauważalne, kiedy np. ludzie jadą autem. Grafika musi wiązać się z hasłem, muszą stanowić harmonijną całość. Grafika i slogan ma też posiadać jakieś tło. Im bardziej kontrastujące, tym lepiej będzie akcentować najważniejsze elementy billboardu. Jeżeli jednakże uznamy, iż coś tutaj nie gra, korzystniej jest skorzystać ze specjalnych generatorów kolorystycznych, które zasugerują nam, jakie barwy ze sobą harmonizują.


W którym miejscu umiejscowić zrobiony billboard? Najlepsze są oczywiście najbardziej ruchliwe ulice, gdyż tam będziemy mieć najwięcej odbiorców. Sprawdzają się również przystanki autobusowe, z jakich na co dzień odjeżdża wielu ludzi, a czekając na autobus z chęcią zapoznają się z ofertą nowych produktów. Odpowiednim miejscem są też światła. Czekając na zielone światło każdy rozgląda się wokół, więc twój billboard na pewno będzie dostrzeżony. Billboardy Oświęcim mają zwracać uwagę - zobacz sam, zatem jeśli nie jesteś w stanie go we właściwy sposób zaprojektować, lepiej powierz to zadanie fachowcom.

Tags: rynek, grafika, odbiorcy, slogan