Przed budową. Geodeta i geolog zakres działań

Posted on 30/09/2020 7:27am

Każdego, kto zamierza zbudować dom, czeka przygotowanie obszaru pod wykonanie nowego obiektu. W jaki sposób przygotowuje się teren pod zabudowę a także kiedy można zlecić takie działania?

Geodeta podczas pracy
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
W celu budowa (Zobacz asortyment firma cleo) przebiegała bezproblemowo i bez przeszkód, wskazane jest podjęcie pewnych działań oraz wizyta odpowiednich specjalistów. Nie da się postawić domu bez geodety. Budowa bez pomocy geologa może być bardzo kosztowna, jeśli okaże się, że na terenie występuje woda gruntowa.

Geodezja / Geodeta dla miast Wrocław i okolic

Pierwsze spotkanie z geodeta Wrocław powinno mieć miejsce już podczas nabycia działki tudzież po spotkaniu z architektem. Kolejna rozmowa następuje po otrzymaniu dokumentu zezwalającego na rozpoczęcie prac.

Niniejszy materiał omawia faktycznie ciekawe kwestie, jednak przeczytaj jeszcze te informacje (http://legovisko.pl/pl/c/Kodura/30) - z pewnością stwierdzisz, że są wartościowe.

Wówczas geodeta wyznacza na działce, jak powinien być usytuowany dom. Zakres działań geodety polega na dokładnym wytyczeniu granic terenu na podstawie informacji znajdujących się w miejscowym planie zagospodarowania terenu.

Mapa jest dokumentem potrzebnym do uzyskania pozwolenia na budowę – musi być dodana do dokumentacji. Wytyczenie budynku, przeprowadzane jest natomiast po to, by ekipa wykonawców mogła rozpocząć budowę, mając podane informacje w którym miejscu postawić budynek. Jeśli więc planujemy budowę w okolicach Wrocławia i poszukujemy geodety, wystarczy wpisać w wyszukiwarce poszukiwany temat: geodezja Wrocław.


Geodeta
Author: Elvert Barnes
Source: http://www.flickr.com
Do zadań geologa należy ocena warunków gruntowo-wodnych na działce. Albowiem każdy dom jest tak trwały, jak jego fundamenty. Aby móc zbudować fundament, wskazane jest najpierw zbadać grunt. Dane, które otrzymujemy po jego analizie, pozwalają nam na określenie obciążeń, co z kolei jest podstawą do odpowiedniego zaprojektowania fundamentów budynku.

Zdarzają się podłoża, które są mało spoiste i trwałe. Posadowienie budynku, na takim terenie jest możliwe dzięki uprzednim wzmocnieniu. Wówczas wymagana jest pomoc fachowców. Jeśli nośność gruntu jest niewystarczająca, a wynika ona z wilgotności gruntu, możemy wzmocni go np. żwirem i drobnymi kamieniami ubijanymi warstwami. Pamiętajmy, że budowanie domu przy udziale specjalistów jest znacznie łatwiejsze i pomaga w przyszłości ustrzec się od wielu problemów.

Inne informacje zdobędziesz geopoint - geodezja


Tags: dom, zabudowa, fachowców, grunty