Powielanie podręczników jest w dalszym ciągu bardzo popularne wśród studentów, chociaż wiele tekstów jest obecnie dostępnych również w formie elektronicznej

Posted on 24/01/2023 7:09am

Kiedy dwójka studentów znajduje na drodze zadrukowaną kartkę papieru, to wówczas jeden z nich dopytuje, czy to rzeczywiście coś istotnego, a drugi replikuje, że nie wie, lecz na pewno warto ów dokument skopiować - taką anegdotę można było paręnaście lat temu usłyszeć od młodych studentów.

Chociaż laptopy były już wtedy w powszechnym użyciu, to jednak ani biblioteki publiczne, ani też księgarnie nie udostępniały opracowań w wersji elektronicznej w takiej liczbie, jak współcześnie, a kopiowanie chociażby jednego rozdziału z podręcznika okazywało się ratunkiem dla tych słuchaczy, którzy nienawidzili robić notatek.

Czyżbyś nie mógł przerwać tego postu? To dla nas niezwykle miła wiadomość - w takim razie kontynuuj czytanie (https://www.smartvent.pl/) na następnej stronie.

Jeżeliby jednak ktoś twierdził, że dynamiczny rozwój nauk informatycznych i upowszechnienie się smartfonów znacznie zmniejszy zapotrzebowanie na usługi ksero, to na pewno byłby w błędzie.

Porównaj -

drukarka w drukarni
Source: http://www.sxc.hu
Kopiowanie części bądź nawet całości książek, jak i notatek wykonywanych w czasie konwersatoriów jest nieodłącznym elementem życia studentów. Chociaż nowoczesne drukarki posiadają funkcje umożliwiające wykonywanie wspomnianej czynności, to jednakże młodzi ludzie rzadko kserują dokumenty we własnym zakresie, bo koszty byłyby wówczas znacznie większe. A na terenie wojewódzkich miast działają punkty ksero, które proponują usługobiorcom zniżki, jeżeli np. dana osoba zamierza zlecić wykonanie setek kopii. Tego rodzaju usługi mają w ofercie sprzedażowej też i same wielkomiejskie drukarnie. Choć za pomoc w kopiowaniu trzeba oczywiście zapłacić, to jednakże studenci zwykle są usatysfakcjonowani, gdyż w taki sposób są w stanie zaoszczędzić na czasie.Więcej informacji:

Ponieważ żyjemy w XXI stuleciu, to opracowania jesteśmy w stanie kopiować też w formie elektronicznej. Na przykład, notatki z wykładów nie zawsze warto powielać w tej tradycyjnej, czyli papierowej formie, lecz można je zeskanować, a później zrzucić np. na pendrive'a. Oprócz tego można też zakupić naklejki na cd i same płyty, żeby utrwalić treść na innym nośniku informacji - porządne podpisanie płytki umożliwia jej szybkie odnalezienie w zgromadzonym zasobie. Przy okazji trzeba również nadmienić, że ograniczenie wykorzystania papieru, który z założenia i tak w ostateczności ląduje na śmietniku, jest w pełni uzasadnione - bądź co bądź ekologia to przecież dziś niezwykle modne słowo.

Tags: drukarki, książki, drukarnia, ksero, notatki