Pomysł na działalność - uruchamiamy firmę transportową

Posted on 02/06/2022 7:41am

Chociaż na rynku nie brakuje firm oferujących usługi transportowe, w owej branży ciągle można wiele zarobić. Najważniejsze to wstrzelić się w niszę a także wypracować kontakty. Jeżeli to uczynisz, bez trudu zarobisz co miesiąc 6 tys.
zł.
To dobry pomysł na prywatny biznes przede wszystkim dla osób, jakie mają już doświadczenie w specjalizacji transportowej. Chociaż nie jest ono nieodzowne, z pewnością uprości ci start. Na początku przedsiębiorstwo możesz poprowadzić osobiście. Przygotuj się jednak na to, iż czeka cię załatwianie wielu formalności. Musisz też dysponować większą ilością gotówki, jaka będzie ci niezbędna na stosowne zabezpieczenia i opłaty. Mimo iż przedsiębiorstw transportowych jest na rynku stosunkowo wiele, usługi transportowe to ciągle intratny biznes, w tej branży ciągle możesz wiele wykonać. Najważniejsze to wstrzelić się w niszę jak też wypracować kontakty. Posiadając grupę stałych nabywców, możesz wypracować nawet sześć tys. zł co miesiąc. Ogromny wpływ na koszta prowadzenia firmy transportowej mają koszty paliw. W ostatnim czasie są one całkiem wysokie i nie zapowiada się na to, ażeby miały spadać. Warto o tym pamiętać, opracowując biznesplan.


firma
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com
firma
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
O ile w firmie będziesz mieć wyłącznie auta o masie nie przekraczającej 3,5 tony, to starczy prawo jazdy (zobacz również testy na prawo jazdy) kategorii B i rejestracja działalności. Jednakże większość firm transportowych użytkuje cięższe samochody, ponad 3,5 tony. W podobnym wypadku każdy kierowca musi posiadać prawo jazdy kategorii C albo C+E, ewentualnie D na autobusy. Co więcej czeka cię żmudne pozyskanie stosownych zezwoleń jak też uprawnień. Po zarejestrowaniu firmy musisz dostarczyć podanie o licencję na wykonywanie krajowego przewozu drogowego osób lub rzeczy jeżeli będzie to transport mebli. Zrobisz to w wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego. Do podania należy załączyć poświadczenie o niekaralności oraz certyfikat kompetencji zawodowych w przewozie przedmioty bądź osób, krajowy albo międzypaństwowy.
Obowiązek certyfikacji dotyczy nie tylko kierowców, ale też przewoźników, a więc kierownictwa jednostki. Co najmniej jedna z osób kierujących przedsiębiorstwem transportowym musi posiadać taki dokument. Jeśli chodzi o transport przeprowadzki, obowiązują tutaj analogiczne reguły.

Tags: sport, przeprowadzki, przedsiębiorstwo, klientów, doświadczenie