Odpowiednia motywacja osób zatrudnionych jest kluczem do sukcesu

Posted on 05/07/2017 3:35pm

Gdy myślimy o tym, jak sprawić żeby nasi pracownicy działali w odpowiedni sposób trzeba pamiętać, że jest wiele ciekawych opcji. Ważne to je dostrzec i zacząć z nich korzystać. Niektóre firmy wolą iść starymi, utartymi drogami, ale takie podejście może doprowadzić do tego, że nasza firma zostaje w tyle.

spotkanie z szefem
Author: NCDOTcommunications
Source: http://www.flickr.com
Tymczasem można do działań naszej firmy zacząć wprowadzać na przykład gry menadżerskie - szkolenia (jak wykorzystać gry menedżerskie). Jest to metoda na motywację menadżerów do bardziej sensownej pracy z zespołem, do nauczenia ich właściwego rozwiązywania problemów oraz do pokazania wszystkim, że zgrana grupa potrafi o wiele więcej. Istnieje mnóstwo przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju szkolenia dla handlowców w tym również dla menadżerów. Trzeba znaleźć odpowiednią firmę szkoleniową i po prostu porozmawiać z nimi. Taka firma będzie mogła podpowiedzieć, jaki typ szkolenia będzie najsensowniejszy, czy gry menadżerskie są niezbędne w naszym przedsiębiorstwie, czy lepiej położyć w szkoleniu nacisk na pozostałe aspekty. Dzięki temu nasza organizacja będzie się stale rozwijała, zamiast bez celu będzie przebierała nogami w danym miejscu - szkolenia (szkolenia dla handlowców powinno wiele zmienić).Praca zespołowa
Author: Steven Vance
Source: http://www.flickr.com
Bycie kreatywnym nadal jest w cenie
W każdej firmie zdarzają się kłopoty. Nie zawsze prosto z nich wybrnąć, nie wspominając już o tym, by dojść do wniosku, kto konkretnie jest za owe kłopoty odpowiedzialny. Najważniejsze jest jednak, sprawne i sensowne po pierwsze ogarnięcie kłopotu. A najlepsze byłoby twórcze rozwiązywanie problemów, które dla wielu ludzi wydaje się czymś nie do ogarnięcia - szkolenia (Training Partners). Dlaczego? Bo kiedy pojawia się problem ludzie po prostu chcą go czym prędzej ogarnąć zamiast myśleć na spokojnie o wielu możliwościach włączając do tego nie tylko logikę, ale i kreatywność. Kreatywne rozwiązywanie problemów prowadzi do tego, że problem zniknie i co najistotniejsze firma dodatkowo na rozwiązaniu problemu zyska. Powinniśmy, więc zatroszczyć się o to by w przedsiębiorstwie działał zespół osób, które byłyby w stanie w twórczy sposób rozwiązać problem i to bez względu na to, czy chodzi o kłopoty z kontrahentami czy o problemy między ludźmi zatrudnionymi w firmie.

Tags: Zespół, menadżer, podejście