O paru niegdysiejszych nowościach ze świata informatyki, które dzisiaj bywają znane już nie tylko profesjonalistom z tej branży

Posted on 04/11/2020 4:01pm

Branża informatyczna jest szczególna, jeśli weźmiemy pod uwagę jeden fakt, a mianowicie to, że nowości niemalże natychmiast tracą na aktualności. Właściwie w każdym roku dany program antywirusowy albo system operacyjny bywa unowocześniany, czyli pojawiają się w nim praktyczne udogodnienia, przez co poprawia się jego funkcjonalność. W rezultacie kto nie śledzi ze staranną uwagą nowinek, ten może szybko wypaść z gry. W końcu Linux serwer w wersji tej tegorocznej i tej sprzed paru lat, to kompletnie inny system.


Serwer Linux
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com
Kiedy pierwsze pecety wchodziły do użytku, wtedy jeszcze nawet nie sądzono, że internet stanie się w takim samym stopniu popularny co późniejszy notebook czy iPod. Należy jednakże nadmienić, że globalna sieć jest tak dobrodziejstwem, jak i przekleństwem. W końcu ofiarami hakerów stają się banki, a nawet ważne urzędy w państwie. Wszystko dlatego, że pecet bez podłączenia do internetu bywa niemalże bezużyteczny. Zresztą na tym jeszcze nie finał. Następnym udogodnieniem stała się możliwość połączenia poszczególnych urządzeń w sieć. Aby takie połączenie było sensowne, należy pomyśleć o specjalnym oprogramowaniu, które zostanie zaimplementowane na jednym z komputerów tak, by można było z bez trudu zarządzać pozostałymi.

Ten serwis internetowy kancelaria tarnowskie góry zawiera ciekawe dane na opisywany temat, zatem, jeżeli ta tematyka Cię ciekawi, to sprawdź to koniecznie.

I tak z myślą o przedsiębiorstwach powstał na przykład Linux serwer (przeczytaj więcej na polecanej stronie).

Praca na komputerze
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
Razem z rozwojem informatyzacji dużo danych magazynuje się na twardych dyskach bądź na specjalnych nośnikach (np. płytach CD). Tego typu postępowanie jest proekologiczne, gdyż zużywa się mniej papieru, który przecież jest wytwarzany ze szkodą dla przyrody. A istotnych informacji nie trzeba już magazynować we własnym biurze. Firmy informatyczne już jakiś czas temu wprowadziły do swej propozycji usługowej nowy podpunkt, a mianowicie dane w chmurze. Za umówioną opłatą istotne dla fabryki informacje można umieścić na wirtualnym dysku. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba się już martwić o to, gdzie zapisywać świeże informacje, a dodatkowo każdy pracownik będzie miał zagwarantowany do nich dostęp online.

Dane w chmurze to idealne rozwiązanie, z którego na pewno będą chcieli skorzystać kapitaliści, o ile rzecz oczywista poznają zalety wynikające z wdrożenia tzw. hostingu. Natomiast osoby indywidualne ochoczo skorzystają z innych zdobyczy nowoczesnej nauki. Przykładowo, niedorośli faceci ochoczo zainwestują swoje kieszonkowe na kupno nowego monitora bądź gry komputerowej.

Opracowaliśmy artykuł o zbliżonej treści. Umieściliśmy go na nowej stronie. Kliknij więc w ten link i dowiedz się szczegółów z tym powiązanych.

A rodzice rozglądną się za oprogramowaniem, które uchroni ich dzieci przed zagrożeniami czatującymi w sieci.

Tags: komputer, notebook, laptop, system operacyjny, dane