O jakich sprawach musi się pamiętać, jeśli będzie się prowadzić dużą lub małą firmę.

Posted on 22/06/2018 6:50am

Otworzenie własnej firmy wiąże się z obowiązkiem pozałatwiania wielu spraw, w tym rozliczeniami z urzędem skarbowym. Wszyscy pewnie znają taką słynną sentencję, że jedyna pewna rzecz to śmierć oraz podatki, i niestety należy to mieć na uwadze. Podatki trzeba odpowiednio rozliczyć, w tym celu składa się co pewien czas zeznania, ale też je zapłacić.

finanse, rachunki
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
O ile z przygotowaniem deklaracji przeważnie większych problemów nie będzie, o tyle z opłaceniem bywa już różnie. Wprawdzie w każdej zapłaconej przez klientów fakturze dostaje się kwotę vatu, ale jest to gotówka, jaka niekiedy może kusić, żeby ją jakimś sposobem wykorzystać, a później zaczyna brakować na spłatę należności. A to zakończyć się może tym, że konta firmy zostają zajęte przez skarbówkę i wszelkie nowe wpływy przechodzą na rzecz zaległości. Rzecz jasna zdarzają się przypadki, że wszystko przeciąga się tak długo, że firma się załapie na przedawnienie zobowiązania podatkowego, ale liczenie na coś takiego jest mocno ryzykowną strategią .
Oprócz zobowiązań podatkowych firmy mają jeszcze inne liczne obowiązki. Za wszystkich pracowników należy płacić różne składki, tu w przypadku niepłacenia sytuacja może być bardzo podobna, jak przy urzędzie skarbowym, tu także zbyt duże zaległości mogą się stać przyczyną zajęcia kont. Duże firmy przygotować również muszą różnego rodzaju raporty i sprawozdania finansowe spółek, a jeżeli działają na przykład na parkiecie, to takich spraw będzie naprawdę dużo (sprawozdania finansowe przydatne ifnormacje). www.cenabiznesu.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej http://poradnik.wfirma.pl/-przedawnienie-zobowiazania-podatkowego-skutki

bizes, firma
Author: dhub limited
Source: http://www.flickr.com
Właściciele firmy nie mogą także zapomnieć o pozyskaniu odpowiedniego kapitału na jej start. W ostatnim czasie ogromny zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju dotacje na otwarcie firmy, dzięki jakim można zdobyć naprawdę duże pieniądze na wystartowanie biznesu. Rzecz jasna jak to w przypadku środków unijnych jest, do wypełnienia jest wiele różnego rodzaju formalności . Lecz biorąc pod uwagę kwoty tych dotacji i to, że przeważnie nie trzeba ich zwracać, to warto się przez te procedury przedrzeć i spróbować zdobyć te pieniądze.

Tags: Urząd Skarbowy, firma, deklaracja, Zeznanie, skarbówka