O jakich kwestiach pamiętać jak wybieramy nagrobek? Jakie kwestie są najważniejsze? Co jest najbardziej obowiązkowe?

Posted on 26/07/2019 7:38am

W życiu każdego z nas musi zjawić się śmierć, kiedy umiera znana i kochana nam osoba. To jeden z najtrudniejszych momentów w życiu, ale pomimo to musimy sobie z nim dać radę, by dobrze zaplanować pogrzeb. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybranie nagrobka. Jak wybrać, aby był najbardziej dopasowany?


nagłówek granitowy
Author: Ogiyoshisan
Source: http://www.flickr.com
Nagrobki są różne pod względem wielkości, istnieją tak więc pojedyncze nagrobki, nagrobki podwójne, dziecięce czy coraz bardziej znane urnowe. Na początku należy określić, jaki rodzaj nagrobków jest dla nas najlepszy, ponieważ jak już będziemy mieli to sprecyzowane prościej nam będzie myśleć o następnych kwestiach. Kolejną istotną rzeczą jest informowanie zakładu kamieniarskiego o takiej sprawie, czy nagrobek zostanie zamontowany na ziemi albo również w miejscu pochówku znajduje się wybetonowany grobowiec.

Nasz wpis wydał Ci się intrygujący? Masz chęć na kolejne opisy? Zatem nie ociągaj się i klikaj dekoracje wnętrz bielsko w ten link.

Sprawdź ofertę nagrobków podwójnych w Pracowni Tadeusza Borkowskiego.


Jeśli mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem należy znać dokładne wymiary grobowca, ponieważ będzie to podstawa do wyliczenia ilości materiału koniecznego do jego obudowy. Poza wielkością, nagrobki są w stanie różnić się również materiałem, z którego są wykonane. Są więc propozycję typu lastriko, kamienie sztuczne, są nagrobki granitowe, istnieją tzw. konglomeraty, na przykład aglomarmur. Poza najbardziej popularnym - nagrobkiem granitowym, mamy też marmury, piaskowce i wapienie. Różnice w zakresie tych materiałów są dość spore, co powoduje, że jest do wyboru znacząca rozpiętość w cenach oferowanych nagrobków - oferta nagrobków granitowych Pracowni Rzeźbiarsko Kamieniarskiej.


Rozpiętość tego typu jest w stanie nawet wynosić od kilkuset złotych za najprostszy nagrobek do także kilkunastu tysięcy zł. za eleganckie nagrobki z najdroższych odmian kamieni naturalnych. Kolejną kwestią, która ma wpływ na cenę nagrobka jest kształt oraz zaawansowanie projektu.

Nie zwlekaj, zobacz tekst na witrynie (http://krevetki.com.pl/), która też Cię zaciekawi. Odnajdziesz tam m.in. informację o emocjonującej Cię tutaj kwestii.

Zakłady kamieniarskie posiadają dość często swoje katalogi z wzorami zrealizowanych nagrobków. Jesteśmy w stanie także zamawiać nagrobki według projektu indywidualnego, ale pamiętajmy ponadto, że proste, regularne kształty są łatwiejsze do zrobienia, a jednocześnie mniej czasochłonne, więc ich koszt będzie mniejszy. Warto o tym pamiętać, kiedy będziemy musieli wybrać nagrobek.

Tags: kamienie, Obudowa, śmierć