Nowatorskie sposoby i metody promocji produktów i usług, zalety loterii promocyjnych.

Posted on 16/09/2020 8:25am

Firmy poszukując metod na zdobycie klientów zaczynają sięgać po kolejne rozwiązania i pomysły. Już nie będą wystarczać reklamowe tablice, gazetki promocyjne oraz ulotki. Faktycznie, jakąś ilość klientów się przyciągnie, niekiedy nawet kupią oni coś więcej, ale ich lojalność przeważnie będzie jedynie na chwilę. Bo to tak naprawdę lojalność jest największym problemem sprzedawców, coraz trudniej jest zachęcić ludzi do tego, żeby cały czas kupowali w konkretnym sklepie i nie chodzili do innych.


loteria
Spece od promocji również nad tym pracują, czego rezultatem są przykładowo najróżniejsze lojalnościowe karty i loterie promocyjne. Oba te rozwiązania mają na celu spowodować, żeby klient wracał do konkretnego sklepu i robił w nim zakupy, nawet jeżeli konkurencja mieć będzie nieco taniej. W przypadku kart przeważnie gromadzi się punkty, jakie później można powymieniać na nagrody. Często takie nagrody są dość kosztowne, lecz żeby je dostać trzeba zrobić sporo zakupów.

Zrób krok naprzód i sprawdź co zawiera praktyczna strona (merservice.pl/uslugi/outsourcing/) - znalezione tam informacje pochłoną Cię kompletnie, ponieważ są ciekawe.

Ale tak naprawdę o to właśnie będzie chodzić, aby jak najczęściej odwiedzać sklep i systematycznie zbierać punkciki.

Z kolei loterie online przeważnie będą polegać na tym, że za zakup jakiś usług albo produktów i przesłanie zgłoszenia można wygrać nagrodę pieniężną lub rzeczową. Czasami starczy podesłać określoną w regulaminie ilość kodów promocyjnych albo opakowań, a czasami trzeba dodatkowo wymyślić jakieś hasło promocyjne czy coś innego zaprezentować. Później po upływie określonego regulaminem czasu następuje losowanie laureatów loterii, którzy otrzymają nagrody.

W ostatnim czasie coraz częściej w takich promocjach jest wykorzystywanie serwisów internetowych, zarówno do promowania loterii, jak i rejestrowania zgłoszeń i informowaniu o wynikach. Oferowane są coraz częściej dedykowane aplikacje konkursowe, które pozwalają na sprawne i elastyczne zarządzanie całością procesu. Zaczyna z nich korzystać coraz więcej firm, bo dają spore możliwości, a jednocześnie są tanie i wygodne w użyciu. Dzięki takim aplikacjom możliwości utworzenia własnej loterii są dużo większe i nie będą wymagać zatrudniania profesjonalistów do tego celu.

Tags: karty lojalnościowe, lojalność, losowanie