Niezawodna pomoc przy przygotowaniach pogrzebu, jaką zagwarantują usługi pogrzebowe.

Posted on 03/09/2018 7:19am

Ból i cierpienie po utracie bliskiej osoby bywa nie do określenia. Natomiast taka bywa kolej rzeczy, jedni się rodzą, inni umierają. Nic nie da się z tym zrobić. Jak mówi tradycja szykowane są uroczystości żałobne czyli msza w kościele i zazwyczaj po niej stypa. Wszystko to potrzebuje dużej ilości pracy i czasu. Jednak jest to bardzo trudne, szczególnie w pierwszych dniach po utracie bliskiej osoby.

Cmentarz
Author: micadew
Source: http://www.flickr.com
Dlatego zazwyczaj bliscy zmarłej osoby decydują się na skorzystanie z usług firmy pogrzebowej, jaka ureguluje wszystkie formalności a także sam pogrzeb (sprawdź tutaj). Jest to bardzo pomocne, ponieważ wtedy pozostaje wyłącznie zorganizowanie stypy dla najbliższych osób zmarłej osoby. Usługi pogrzebowe, które oferują firmy nie należą do lekkich. Pochłaniają również niebywale dużo organizacji a także ofiarowanego czasu.Firmy pogrzebowe zazwyczaj świadczą kompleksowe usługi, od transportu zwłok (z zagranicy czy na terenie państwa), przez przygotowanie ciała i położenie go w trumnie, aż do ceremonii w kościele i na cmentarzu. Jeżeli chodzi o przygotowanie oraz przewóz zwłok będzie to raczej wszystko jasne, tymczasem przygotowanie całej ceremonii jak i miejsca na cmentarzu jest to już dość skomplikowana i trudna praca. Przy przygotowaniach do mszy świętej niezbędne będzie przyszykowanie miejsca na trumnę, ułożenie świeczników i zagospodarowanie miejsca na wieńce a także kwiaty. Po mszy świętej taka firma musi zamknąć trumnę, przenieść ją do auta, jakim zwłoki zostaną przetransportowane na cmentarz oraz zabranie wszystkich wieńców a także wiązanek kwiatowych.
Następnie sama droga - przeczytaj jaką sól sypie się na drogi - na cmentarz, w zależności od tego jak daleka będzie droga z kościoła oraz w jakim położeniu się znajduje. Niekiedy drogę z kościoła na cmentarz przechodzi się ”na nogach” (wówczas, gdy cmentarz będzie stosunkowo blisko oraz droga do niego nie bywa zbyt ruchliwa), zazwyczaj zaś drogę tą przemierza się samochodem.

No i ceremonia złożenia zwłok w miejscu wiecznego odpoczynku, gdzie wcześniej firma pogrzebowa musi wykopać dół, do którego zostanie złożona trumna. Po całej ceremonii usługi pogrzebowe to już wyłącznie wystawienie właściwych papierów.

Tags: kwiaty, firma, zwłoki, cmentarz, zmarły