Nie przetrzymuj pieniędzy w szufladzie, niech zarabiają na siebie - zobacz, gdzie obecnie warto zdeponować pieniądze

Posted on 27/05/2019 7:17am

Oszczędzanie polega oczywiście na tym, że odkładamy zarobione środki, tak, by nie traciły z czasem na wartości. Innymi słowy jeżeli tylko i wyłącznie będziemy upychać pieniądze do szafki, będzie to jedynie połowiczne oszczędzanie. Trzeba bowiem pamiętać, że pieniądze nie używane z czasem tracą na wartości. Jeżeli nie przemawia do nas to uzasadnienie, warto pomyśleć o tym, że pieniądze mogą zarabiać same na siebie, jeżeli odpowiednio je zainwestujemy. Do tego służy między innymi lokata.
Jeżeli interesuje nas nowy produkt finansowy pod tym względem, to do wyboru mamy wiele opcji. Współczesne lokaty są niezwykle urozmaicone.

Jeśli zafascynował Cię ten materiał, to tu znajduje się notka z www, która też ma niezwykle ciekawe dane na omawiany tutaj temat.

Nie jest to już jedynie klasyczny wariant, gdzie wpłacamy pieniądze na konkretny czas, a później odzyskujemy je wraz z odsetkami. Dzisiaj możemy wybrać lokaty, gdzie istnieje możliwość odebrania pieniędzy przed końcem trwania umowy bez utraty nagromadzonych odsetek, czy takie, gdzie występuje zmienne oprocentowane. Udostępniane są lokaty dla konkretnych grup społecznych – chociażby dla emerytów, czy studentów.
pieniądze
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com


Mogą być ustalane na miesiąc albo na wiele miesięcy, są takie gdzie musi być minimalna i maksymalna wysokość wpłaty i takie, w których możemy wpłacać każdą sumę pieniędzy. Możliwości jest rzecz jasna wiele, wystarczy przejrzeć rozbudowany ranking lokat - skorzystaj z portalu Wybierarka, aby przekonać się, że w zasadzie każdy znajdzie rozwiązanie, które będzie dopasowane do jego potrzeb.
Rzecz jasna lokata to nie jedyna metoda na oszczędzanie, ponieważ udostępniają oferują de facto wiele atrakcyjnych produktów, które zapewniają bezpieczne oszczędzanie. Nowości dotyczą także równie znanych i popularnych kont oszczędnościowych, które, podobnie jak ma to miejsce w związku z lokatami, są mocno urozmaicone. Innym sposobem są różnego typu inwestycje – w mieszkania, w konkretne firmy, w sztukę itp. W rzeczywistości więc mamy sporo sposobów na to, by jak najlepiej operować wartością pieniądza. Trzymanie go w szafie nie wydaje się odpowiednim rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, że dzisiaj mamy różne możliwości gospodarowania pieniędzmi tak, żeby same na siebie zarabiały.

Tags: pieniądze, odsetki, konta oszczędnościowe