Na co zwracać uwagę podczas projektowania serwisu internetowego? Co jest najważniejsze? O czym musimy pamiętać?

Posted on 24/10/2020 7:48am

Technologie odnoszące się do projektowania stron internetowych bardzo się zmieniają, tak więc aby nasza strona była stale ciekawa i wystarczająco nowoczesna, powinniśmy zaprojektować ją zgodnie z najlepszymi zasadami.
Różne prognozy, ale również doświadczenie potwierdzają, iż użytkownicy bardzo często korzystają ze smartfonów i tabletów niż z urządzeń stacjonarnych. Coraz większa liczba odsłon stron www właśnie tak się odbywa - z urządzeń innych niż laptopy oraz komputery stacjonarne. Coraz bardziej powszechna jest tak więc idea responsive designu . Takie strony responsywne wypierają zdecydowanie tworzenie oddzielnych serwisów mobilnych. Poza oczywistymi kwestiami, jak zaoszczędzenie czasu tworzenia czy prostota zarządzania pojedynczym serwisem, dochodzą i dodatkowe plusy, takie jak wsparcie ze strony Google.
strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Jest oficjalna rekomendacja i to istotnie ze strony Google, że warto tworzyć serwisy responsywne, ponieważ oferuje to najlepszą praktykę w przygotowaniu stron internetowych. Istnieje bardzo dużo przykładów tego rodzaju stron, ale z pewnością na uwagę powinien zasługiwać projekt strony services patron. Ta strona (zobacz pozycjonowanie stron internetowych w Google) jest świetnie zrobiona, a wszystko bierze się z świetnie dopracowanego projektu oraz koncepcji, jaka oczywiście powstała na podstawie najlepszych praktyk kreacji. W trakcie tworzenia strony www zawsze korzystnie zwracać uwagę na tak zwany flat design. To zasada, w ramach której elementy strony warto projektować tak, by wydawały się płaskie i lekkie. Nie mówimy tu jedynie o ikonach, jakie są używane w serwisach, ale także o wszystkich składowych elementach interfejsu użytkownika, co oznacza user interface.



Mówimy w tym miejscu o przyciskach, elementach menu czy przełącznikach formularzy. Co ciekawe, tego rodzaju trend tak znacząco wpisał się w dzisiejsze projektowanie, że bardzo duża część witryn się unifikuje. Więc białe strony, na jakich jest sporo światła a także flat UI zapewniają odbiorcy prawdziwą czytelność przekazu, co sprawia, iż stają się one coraz mocniej pożądanym trendem w projektowaniu.

Jeżeli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod adresem (http://www.efematic.pl/), tu także na pewno jest dokładnie to, czego poszukujesz.

Warto o tym pamiętać, gdy będziemy projektować własną stronę internetową. Najlepiej korzystać z najlepszych praktyk jak Patron Service - zerknij na ofertę.

Tags: komputer, tablet, serwis, smartfon, strona