Markowe telefony komórkowe i aplikacje do analizy i przetwarzania tekstu

Posted on 30/11/2022 8:03am

Nowoczesne aplikacje komputerowe bardzo ułatwiają nam życie. Dużo z nich tworzonych jest także w wersjach na komórkę. Dla mnóstwa osób jest to niewątpliwie szczególnie wygodna opcja.
czytanie i skanowanie tekstów
Source: freepik.com
Zwykle zbierając materiały do wypracowań naukowych, bardzo często szukamy odpowiednich książek i spędzamy wiele czasu w bibliotekach robiąc z nich notatki. Dużo osób, chcących oszczędzić czas, kseruje materiały bądź przy użyciu aparatu fotograficznego lub komórki z wbudowanym aparatem fotografuje wybrane strony książek. Aby móc je dostosować do własnego użytku i wyizolować kluczowe dla nas odcinki, często przepisujemy w edytorze tekstu treści z plików PDF (poznaj informacje). Jest bardzo nudne i męczące zadanie, którego całe szczęście można uniknąć dzięki aplikacji Abby Fine Reader. Jest to bardzo inteligentne oprogramowanie umożliwiające tworzenie edytowalnych plików elektronicznych z zeskanowanych dokumentów papierowych, plików PDF i obrazów z aparatu cyfrowego, również tego wbudowanego w komórkę. Nieraz materiały, z których korzystamy są nieosiągalne w języku polskim. Wtedy kolejną, bardzo znaną i wygodną aplikacją, służącą też do inteligentnego analizowania tekstu, jest translator niemiecko polski.

Bardzo pożądany zwłaszcza podczas podróży zagranicznych po Europie, przystosowany do użytku zarówno w wersjach online, jak i offline. Ta aplikacja będzie szczególnie pomocna, zwłaszcza kiedy dysponujemy wielofunkcyjnym telefonem z dostępem do sieci internetowej, jak bardzo popularny LG GT540, czy bardzo eleganckim i praktycznym modelem Sagem P9522, który oprócz panelu dotykowego, ma klawiaturę w znacznym stopniu usprawniającą wprowadzanie interesujących nas treści. Zarówno LG GT540, jak i Sagem mają wbudowany aparat fotograficzny . Przy zastosowaniu oprogramowania Abby Fine Reader umożliwi nam to bezproblemowe kopiowanie i przetwarzanie tekstu, natomiast translator niemiecko polski idealny będzie do weryfikacji merytorycznej niemieckojęzycznych dokumentów.

Jeżeli omawiane na tej stronie omówienie bardzo Cię zajęło, to zalecam to źródło (https://e-hunter.pl/pl/c/Transportery/26) - ono jest tak samo atrakcyjne, jak materiał, który właśnie czytasz.

/J]


Możliwość błyskawicznego i spontanicznego kopiowania tekstu pism urzędowych, książek, broszur, a nawet ogłoszeń, czy plakatów zobaczonych przypadkowo na przydrożnej tablicy, to bardzo duże osiągnięcie techniczne. Aplikacje służące do szybkiego analizowania utrwalonych na zdjęciach treści, są tak popularne, że mnóstwo ludzi nie potrafi wyobrazić sobie bez nich życia.

Tags: oprogramowanie, aparat, książka, PDF