Kultowa niemiecka rzetelność w interesach to już historia

Posted on 07/05/2021 7:53am

Coraz to częściej nasze firmy dokonujące obrotu z przedsiębiorstwami niemieckimi wyszukują rozwiązania, w jaki sposób można egzekwować należności względem nierzetelnych partnerów. Niestety słynna rzetelność niemieckich biznesmenów jest już mitem a niesolidność płatnicza występuje na coraz większą skalę. Niemieckie zakłady częstokroć ignorują wezwania do zapłaty, które otrzymują od polskich dostarczycieli, wychodząc z założenia, że ze względu na kłopoty językowe, dystans i różnice kulturowe żądanie nie będzie wyegzekwowane.

Windykacja
Author: Tori Rector
Source: http://www.flickr.com
Działają jednak w Polsce firmy, które mogą pomóc w odebraniu pieniędzy razem z zaległymi procentami. Jak to robią? Pierwszą czynnością jest przeprowadzenie działania pozasądowego. Polega to na zwróceniu się do dłużnika, z okazywanym pełnomocnictwem, przez niemiecką kancelarię prawniczą z: postulatem zapłaty zaległej sumy, żądaniem zapłaty obliczonych procentów, żądaniem zwrotu kosztów adwokackich postępowania przedsądowego.Proszę zwracać uwagę, iż zupełnie inaczej niż w naszej ojczyźnie, istnieje w Niemczech możność zwrotu pozasądowych wydatków adwokackich przez trasata. Odzyskanie zatem opłaty jest dla wierzyciela całkiem bez kosztowe, gdyż wszystkie koszta zmuszony jest zwrócić trasat - . Trzeba zauważyć, iż dłużnicy zupełnie inaczej, o wiele poważniej reagują na pisma prawnika niemieckiego w porównaniu z reakcją na pisma sporządzone przez samych wierzycieli albo polskie firmy windykacyjne.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj - ta witryna (http://www.mtc-rental.pl/oferta.html) też z pewnością wpadnie Ci w oko.

Wiele ze spraw kończy się już na tym pierwszym poziomie działania w respekcie przed nieuchronnością niemieckiego wymiaru praworządności.
Jeżeli działania pozasądowe pozostają bezowocne, wtedy musimy przystąpić do dochodzenia żądania na drodze prawniczej. Istnieją w tym zakresie 2 opcje. Możemy dochodzić swoich należności na drodze prawniczej w Polsce po czym egzekwować orzeczenie w Niemczech lub złożyć pozew jak też egzekwować w Niemczech. Decydują o tym notacje w umowie jak też międzynarodowa własność polskiego bądź niemieckiego sądu. Ale również wówczas kiedy istnieje możność wyboru pomiędzy sądem niemieckim i polskim, z praktyki wynika, iż dobrze jest składać pozew w Niemczech ze względu na większą sprawność postępowania. Windykacja należności w Niemczech nastręcza dużej wiedzy prawniczej.

Czy masz kłopot z odnalezieniem fascynujących danych na omawiany temat? Jeżeli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść, a zapewne się nie zawiedziesz.

Nie wszystkie kancelarie podejmują się takich działań.

Tags: kancelaria, procent, odsetki, dłużnika, kontrahentów