Koszmar większości przedsiębiorców – w jaki sposób radzić sobie z wnioskami, które należy koniecznie wypełnić

Posted on 14/02/2023 9:29pm

Obecnie biurokracja w Polsce ciągle się rozrasta, nie jest to jednak wesoła sprawa, bowiem jej rozmiar przyprowadza o zawrót głowy. Każdego dnia mamy styczność z biurokracją, która, można śmiało rzec, staje się wszechobecna. Wielu odności wrażenie, iż została ona wykreowana nie po to,aby nam udzielić pomocy, lecz po to by nas zamęczyć. Zdanie to poprze z pewnością wiele osób, szczególnie tych, którzy chcą otworzyć swój własny biznes. Droga to założenia własnej firmy to droga przez piekło. Ilość spraw, które trzeba załatwić, rośnie zamiast zmniejszać się, a panie w sławnych okienkach wcale nie są przyjazne, wręcz przeciwnie, na sam ich widok napływa nam do głowy tylko jedna refleksja – wiać i to jak najdalej.


rozliczenie pit 2016
Author: swimboy1
Dlaczego tak jest? Przecież to wszystko miało być po to, by ułatwić nam funkcjonowanie, ale nic z tego – każdego roku liczba druczków jakie trzeba wypełnić powoduje u nas niesamowity strach. A myśl o udaniu się do jednego z urzędów, powoduje, iż jest nam słabo. Oczywiście wszystko pozornie prezentuje się idealnie, sprawy można załatwić w mgnieniu oka, otwieranie swojej firmy? – nie ma nic prostszego, można tego dokonać bowiem przez Internet. Wszystko jednak wygląda odwrotnie kiedy spotykamy się z realiami. Zawsze przecież brakuje jakiegokolwiek druczku, który trzeba dostarczyć a i zapewne nie będziemy potrafili wypełnić go sami, bo są one zrobione tak skomplikowanie, że tylko kilku może opanować tę sztukę, zatem czeka na nas konfrontacja z panią z okienka, miejmy nadzieję, abyśmy je przetrwali. Choć może okres oczekiwania w kolejce wkurzy nas tak bardzo, że już tak głupie pomysły jak zakładanie własnej firmy nie będą nam przychodzić do głowy.


Do jednych z najbardziej kochanych dokumentów, który dostajemy co roku do uzupełnienia jest pit. Zapewne wielu na samą myśl skacze z radości, że ponownie ma możliwość ten druczek uzupełnić. Rzeczywistość jest jednakze taka, że mało kto wie jak właściwie uzupełnić pit, zatem zadanie to szybko staje się zmorą. Istnieją jednak programy, które mają za cel pomóc nam w uzupełnieniu tego druczku rodem z piekła (oficjalne źródło).

Do jednych z takich programów zaliczymy program (zobacz program epit) rozliczenie pit 2016 – rok wpisujemy dowolny, tak aby odnaleźć wersję, która aktualnie nas interesuje. Do tego zadania trzeba się przygotować porządnie, miejmy na uwadze, iż nadal czeka nas wypełnienie dokumentu pit 2016. Olbewa nas pot, prawda? Nie panikujmy, jeżeli sami nie podołamy temu wyzwaniu, udajmy się po pomoc do biur rachunkowych, gdzie znajdziemy kogoś, kto pit 2016 wypełni za nas - znacznie więcej zobaczysz na tej stronie.

Tags: programy, rzeczy, biznes, rozliczenie