Kim jest notariusz, jaką pełni funkcję i w jaki sposób przebiega praca notariusza?

Posted on 28/08/2018 7:24am

Notariusz jest to osoba, która zajmuje się rozlicznymi czynnościami notarialnymi, takimi jak tworzenie aktów notarialnych. Pełni on niezmiernie ważką i odpowiedzialną funkcję, bo na jego barkach spoczywa istotnie mnogość zadań.

prawo
Do jego kluczowych zadań należy między innymi przygotowywanie poświadczeń, takich jak na przykład własnoręczność podpisu czy też data okazania dokumentu; doręczanie oświadczeń lub sporządzanie aktów poświadczenia dziedziczenia, na domiar tego notariusz (czytaj więcej) zajmuje się także tworzeniem protokołów czy też przyjmowaniem pieniędzy i innych istotnych dokumentów na przechowanie. To wyłącznie parę z zadań, jakie wykonuje notariusz, jednakże zakres jego obowiązków jest sporo większy.

Notariusz jest osobą, jaka działa jako osoba zaufania publicznego, wskutek tego korzysta z ochrony, jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym. Każde zadania i czynności, które są realizowane przez notariusza są honorowane jako dokument urzędowy. Za pełnioną pracę i wykonywane czynności notariusz bierze tak zwaną taksę notarialną, jest to opłata, jaka jest określona rozporządzeniem ministra. Jej wysokość jest uzależniona od różnorodnych czynników, między innymi od rodzaju wykonywanych czynności.Masa ludzi korzysta w dzisiejszych czasach z przeróżnych usług notarialnych, ponieważ notariusz oferuje swoje usługi zarówno firmom, rozmaitym instytucjom czy przedsiębiorstwom, jak także osobom prywatnym. Biura notarialne (przejdź dalejnotariusz toruń) znajdują się dzisiaj w każdym mieście, wskutek tego szukając usług notarialnych masz pełne przekonanie, iż naturalnie odnajdziesz wiele ofert.

W takich miastach jak na przykład Kraków, Poznań, Szczecin czy też Warszawa z pewnością odszukasz liczne kompetentne usługi notarialne, w Warszawie choćby znajduje się fachowe biuro notarialne w dzielnicy Mokotów, jakie zaświadcza różnorodne usługi dla wielu Klientów. Pewno więc bez żadnych większych kłopotów uda Ci się skorzystać z pomocy doświadczonego i biegłego notariusza.

Tags: Warszawa, usługi, ochrona, zadania