Kiedy bank nie może udzielić nam pożyczki - inne sposoby pozyskania środków pieniężnych

Posted on 15/10/2019 10:18am

Żyjemy w czasach gdzie nadzwyczaj istotne jest to co mamy. Na nieszczęście, nierzadko ludzie oceniają nas poprzez to co posiadamy. Liczy się godziwy pojazd, nowoczesny aparat telefoniczny albo całkiem nowe sprzęty co pewien czas. Wszystko to niestety kosztuje, lecz nie zawsze jesteśmy w stanie dać radę sobie z tymi wymaganiami z prywatnej kieszeni.

Pieniądze z pożyczki
Author: Vsevolod Knyazev
Source: http://www.flickr.com
Nowe sprzęty nabywamy zatem na kredyt. Nierzadko po pewnym czasie wydarza się coś niespodziewanego więc bierzemy dodatkowy kredyt. W końcu powstaje niepożądane zjawisko tzw. spirali kredytowej. Zjawisko owo polega na tym, że przy pewnym poziomie zadłużenia aby je spłacić zaciągamy dodatkowe kredyty.

Podobne działanie może być niebezpieczne, ponieważ może prowadzić do niewypłacalności, w związku z tym banki przed udzieleniem następnego kredytu między innymi sprawdzają wiarygodność kredytową klientów w tzw. BIK, instytucji która to gromadzi dane na temat udzielonych kredytów oraz ich spłacie. Kiedy raty naszych poprzednich kredytów są spłacane we właściwym czasie, nie musimy się bać o udzielenie następnego kredytu. Dużo gorzej będzie, kiedy z jakichś powodów zalegaliśmy ze spłatą, wówczas może się przydarzyć iż nowej pożyczki w banku nie otrzymamy.

Nie jest to jednakże jedyna możliwość zdobycia środków finansowych. Zdołamy to uczynić z pominięciem banków, wystarczy wystukać w wyszukiwarkę zwrot: pożyczki (zobacz pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości), a odnajdziemy wiele firm jakie pożyczą nam sumę o jaką nam chodzi.

Jednak należy nadzwyczaj wnikliwie rozważyć tę decyzję, gdyż najczęściej pożyczki (zobacz prywatna pożyczka pod zastaw mieszkania) jest dosyć wysoko oprocentowana, a gra toczy się nierzadko o dobrobyt jaki udało nam się zebrać nierzadko przez wyrzeczenia. Kiedy w grę wchodzi prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości pożyczki (zobacz https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw.html)ie poniesiemy, a najodpowiedniej przed sygnowaniem umowy zapytać radcy prawnego oraz sprawdzić firmę w KNF.

Instytucja ta bada działalność przedsiębiorstw na rynku finansowym pod względem przekroczeń prawa bankowego i finansowego, ogłasza spis przedsiębiorstw podejrzanych o złamanie oraz skazanych wyrokiem sądu za złamanie prawa na swojej witrynie internetowej.

Tags: telefon, bank, WWW, klienta, Komisji Nadzoru Finansowego