Jakiego rodzaju stoisko wystawiennicze wybrać?

Posted on 18/03/2019 11:47am

Możliwości w zakresie eksponowania propozycji wystawcy w dużym stopniu zależą od układu konfiguracyjnego stoiska. Jest kilka głównych form usytuowania ekspozycji. Każda z nich posiada swoje zalety a także minusy, co znajduje odbicie w zróżnicowanych cenach najmu nawierzchni oferowanej przez organizatorów targów. Najdroższe będą miejsca mieszczące się na parterze, usytuowane w układzie wyspowym bądź półwyspowym.

systemy wystawiennicze
Author: Vancouver Film School
Source: http://www.flickr.com
Stoisko szeregowe jest najczęściej występującym układem na polskich imprezach wystawienniczych. Znamionuje je ograniczona możność przedstawiania oferty ze względu na to, iż kontakt z uczestnikami targów może występować jedynie przez jedną ścianę stoiska. Stwarza to ryzyko powstania sporego ścisku w obrębie prezentacji, co może zniechęcić zwiedzających do zaznajomienia się propozycją wystawcy.

Sympatykom dokładnej informacji zalecam to omówienie (http://www.disccover.pl/), ponieważ nie dość, że traktuje on o zbliżonej problematyce, to wykonuje to też w bardzo zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

Pozytywami takiego układu przestrzennego będą: mała cena najmu a także łatwość dokonania rezerwacji. Następną formą położenia stoiska jest położenie narożne, charakteryzujące się tym, iż dwie sąsiadujące z sobą ścianki otwarte są dla uczestników targów. Taki kształt, w porównaniu ze stoiskiem rzędowym, stwarza o wiele bogatsze możliwości aranżacyjne oraz z dużą siłą przyciąga gości targowych. Wiele osób trudniących się marketingiem wystawienniczym uważa takie podejście za najbardziej optymalne ze względu na to, iż wystawca uzyskuje całkiem godziwe warunki ekspozycyjne przy przeciętnych kosztach.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, kliknij koniecznie tutaj, gdyż świeża publikacja (http://prtime.pl/) na pewno też jest godna polecenia.

Często pojawiającym się utrudnieniem w trakcie dokonywania przedsprzedaży tego rodzaju miejsc jest ich ograniczona przystępność w hali targowej. Ostatnia możliwość usytuowania ekspozycji to dobór stoiska czołowego (określanego też „półwyspem”). Odsłonięcie jego trzech brzegów kreuje nadzwyczaj dobre warunki do pokazywania eksponatów, jednak zachodzą ograniczone możliwość akcentowania materiałów informacyjnych (na przykład w postaci plansz).Wynajem miejsca pod stoisko czołowe jest dość drogie, jednak mimo to, występuje z reguły ogromne zapotrzebowania na taką pozycję prezentacji. Najbardziej odsłoniętą formą wystawienniczą jest stoisko wyspowe (nazywane także „wyspą” lub stoiskiem blokowym), gdzie ekspozycja z każdej strony jest otwarta. Takie położenie stwarza najszersze możliwości zaprezentowania propozycji przedsiębiorstwa. Aby zarezerwować jedno z wybranych stoisk wystarczy wpisać w przeglądarkę wyrażenie: systemy wystawiennicze Wrocław.

Tags: Forma, lokalizacja, usytuowanie, oferta