Jakiego rodzaju możliwości współcześnie daje grafika 3D, w jakich dziedzinach życia jest ona wykorzystywana.

Posted on 06/10/2020 7:57am

Jedną z ważniejszych gałęzi grafiki komputerowej jest modelowanie 3D. Co ważne, znajduje ono swoje zastosowanie zarówno w licznych dziedzinach przemysłu, jak również w przemyśle rozrywkowym.
Większość obecnie produkowanych gier jest oparta o generowanie trójwymiarowych obiektów, na jakie są nakładane odpowiednie tekstury. Służą do tego coraz wydajniejsze karty grafiki, kosztujące czasem więcej niż reszta podzespołów, ale dzięki temu uzyskać można bardzo dobrej jakości animacje. Rynek gier jest warty obecnie kilka miliardów dolarów i niezwykle dynamicznie się rozwija, ale rozwijają się również (strona internetowa) inne, bardziej pożyteczne zastosowania takiej grafiki (poznaj ofertę firmy ROX3D).

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na ten wątek? Jeśli tak, to zgłąb dane dotyczące do firmy oraz przejrzyj asortyment.

Szczególnie że obecnie narzędzia do pracy z taką grafiką są coraz lepsze i bardziej wydajne, dając możliwości niemożliwe jeszcze przed kilkoma laty.


modelowanie 3d
Author: Stolbud Włoszczowa
Source: Stolbud Włoszczowa


Jedną z podstawowych dziedzin stosujących wizualizacje 3d, jest budownictwo oraz archITektura. Dzięki wykorzystaniu komputerów da się bez potrzeby konstruowania skomplikowanych makiet stworzyć model projektowanego budynku i zobaczyć, jak będzie wyglądał w otoczeniu (informacje są na Wszystkie zmiany są bardzo proste, bowiem też wykonuje się je komputerowo, więc można projekt ulepszać aż do uzyskania pożądanych rezultatów. Modelowanie 3d w rosnącej liczbie przypadków jest również wykorzystywane podczas projektowania elementów maszyn i urządzeń, chętnie zaczyna również sięgać po nie współczesna medycyna.
Szybki wzrost wydajności sprzętu komputerowego jeszcze bardziej przyczyni się do tego, że grafika 3D wykorzystywana zostanie w wielu obszarach.

Tags: rozwój, grafiki, sprzęt, IT