Jakie znaczenie ma odpowiednio spisana umowa przy wyborze firmy która się będzie zajmować sprzątaniem.

Posted on 08/11/2018 7:21am

Każde, nawet niewielkie biuro będzie wymagało, żeby raz na jakiś czas ktoś go posprzątał. Oczywiście można takie zadanie dać któremuś pracownikowi, lecz nie można się spodziewać, że bardzo chętnie będą się za to zabierali. Dużo lepszym wyjściem będzie znalezienie kogoś, kto się zajmie całościowym utrzymaniem porządku w lokalu.

Firma sprzątająca
Source: sxc.hu
Obecnie działa ogromna ilość firm które się zajmują sprzątaniem i raczej nie powinno być problemów z wyszukaniem odpowiedniej, choć warto pamiętać przy tym o kilku ważnych rzeczach. Przede wszystkim nie należy patrzeć tylko na ceny, bo niestety przeważnie wiązało się to będzie z kiepską jakością prac. Poza tym koniecznie trzeba sprawdzić referencje i doświadczenie firmy, którą się odszuka.

Jeżeli poszukujesz czegoś wyjątkowo ciekawego na poruszany w tym miejscu temat, to kliknij oraz zerknij na tekst (http://creativeflow.pl/) wspomnianego tekstu!

Tu niezwykle pomocny będzie internet, jeżeli tylko ktoś już kiedyś wyraził swoje zdanie, to warto do tego dotrzeć i się zapoznać. Następną ważną rzeczą powinno być pamiętanie o dobrze zredagowanej umowie, w której trzeba dokładnie wyszczególnić wszystko to, co było wynegocjowane.

Przedsiębiorcy często zapominają niestety o umowach, gdyż wydaje im się, że można wszystko uzgodnić ustnie i tak będzie. Jednak zdarza się dość często, że jeżeli wszystko będzie dobrze, to nie ma żadnego problemu, ale jeśli w pewnej chwili pojawiają się jakieś spory czy wątpliwości, to jeżeli coś nie zostało spisane, to ciężko będzie dojść prawdy. Dlatego też zawsze decydując się na zatrudnienie firmy do sprzątania, nieistotne czy będzie to Amlux czy jakakolwiek inna, trzeba napisać odpowiednią umowę.

Mycie okien na wysokości
Author: Pieter van Marion
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze należy tam dokładnie przedstawić wykaz prac, które są objęte umową, i należy to zrobić na tyle dokładnie, żeby od razu było widać, o co chodzi. Powinny być też zawarte organizacyjne ustalenia, czyli w jakim czasie ma być sprzątanie, ile osób będzie w tym brało udział i jak wyglądała będzie sprawa kluczy.

Jeśli się te wszystkie sprawy dokładnie omówi a następnie spisze w umowie, to obu stronom będzie prościej pilnować ustaleń, a oprócz tego w razie sporów będzie wiadomo od razu, jak wygląda sytuacja.

Tags: umowa, firma, przedsiębiorca, pomieszczeniach