Jakie są najważniejsze rzeczy w czasie poszukiwania firmy do sprzątania lokalu firmowego lub biura.

Posted on 29/01/2019 5:07pm

Jedną z najbardziej istotnych spraw, o jaką należy zadbać organizując pracę biura czy firmy jest sprzątanie. Z powodu tego, że przeważnie będzie się ono odbywać wieczorną porą, to przez większość pracowników nawet nie jest ono zauważane. Choć oczywiście wszyscy widzą rezultaty pracy ludzi którzy się tym zajmują, to znaczy czyste biurka, zmyte posadzki i odkurzone wykładziny.

Sprzątanie biur
Source: sprzataniefirm.pl
Do niedawna jeszcze duża część firm zatrudniała osoby, które miały pilnować w lokalu czystości, czy to na pełnym etacie czy na jakąś formę umowy. Jednak najczęściej było to związane z koniecznością obsługi księgowo kadrowej, rozliczania urlopów i chorobowego, a także archiwizowaniem przez długie lata dokumentacji. Obecnie najchętniej wykorzystywaną formą współpracy jest umowa między firmą świadczącą usługi sprzątania a klientami. (Amlux) Będzie to znacznie wygodniejsze wyjście, bo będzie się sprowadzać do zaksięgowania i opłacenia jednej faktury w miesiącu. Odpada także konieczność kupowania sprzętu oraz środków czystości, bo to najczęściej będzie leżeć w gestii firmy zajmującej się sprzątaniem.

Jak się jednak okazuje w praktyce, wyszukanie porządnej firmy sprzątającej nie jest łatwym zadaniem. Niestety w dalszym ciągu duża część klientów patrzy głównie ze względu na cenę, i często to wykorzystują nie zawsze uczciwi przedsiębiorcy. Cena powinna być ważnym, lecz nie jedynym kryterium wyboru, ponieważ przeważnie będzie tak, że jeżeli będzie ona zbyt niska, to bardzo podobna też będzie jakość wykonywanych usług. Oszczędności będą szukane na środkach czyszczących, poziome wykonywanej pracy czy niekiedy i na załodze.


Zatrudnienie ludzi nielegalnie, bez żadnych umów i ubezpieczenia pozwala na zaproponowanie mniejszej ceny, ale jakim kosztem będzie się to odbywać. Firmy mające ugruntowaną pozycję na rynku, takie jak Amlux, starają się trzymać odpowiedni poziom usług, pilnują tego, aby wszystko było wykonywane zgodnie z oczekiwaniami klienta, ale jednocześnie za ich pracę trzeba zapłacić więcej. Lecz ci, którzy sparzyli się już na najtańszych usługach zapewne kolejnym razem będą znacznie rozsądniej wybierać taką firmę
.

Nie zwlekaj! Jeśli zainteresował Cię nasz wpis, to czytaj również psychoterapia psychodynamiczna wrocław inne treści na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.


Tags: umowa, firma, usługa, zatrudnienie, zakupu