Jakie najczęściej błędy popełniamy w trakcie egzaminu na prawo jazdy? O jakich kwestiach obowiązkowo powinniśmy pamiętać?

Posted on 04/03/2022 7:53am

Żeby zdać egzamin na prawo jazdy musimy uczyć się na cudzych błędach. To najbardziej pewna taktyka, ponieważ określone błędy występują bardzo często oraz dotyczą ogromnej większości ludzi. Jak je poznamy prościej będzie zdać nam tego rodzaju egzamin.
sygnalizacja świetlna
Ogólna zasada jest taka, iż powinniśmy być zawsze skoncentrowani i przygotowani. Nie możemy dać się zaskoczyć, jeżeli zapali się żółte światło. Kiedy zbliżamy się do miejsca, gdzie jest sygnalizacja i właśnie zapala się żółte światło, to błyskawicznie powinniśmy zadecydować, czy się zatrzymujemy, czy jedziemy dalej. Jak będziemy się wahać, to na pewno wjedziemy na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Cała nauka jazdy to opanowanie tego typu koncentracji, gdyż tego rodzaju sytuacji, szczególnie w mieście, jest bardzo dużo, więc zawsze musimy być przygotowanym, ażeby dobrze zareagować.Ludzie dość często nie poradzą sobie z rondami. Tak więc wiele ocen negatywnych to rezultat wjechania za sygnalizator, na którym zapalone jest czerwone światło. Na rondach więc kursanci dość często nie dostrzegają sygnalizatorów ustawionych przed drogą, na którą chcą wjechać. Dosyć często w trakcie egzaminu na prawo jazdy egzaminatorzy starają się wybierać właśnie takie ronda, to miejsca dość konfrontacyjne dla każdego młodego kierowcy (zdaj egzamin na kierowcę z OSK ADEPT). Kolejnym problemem może być wyjazd z drogi podporządkowanej. W tego rodzaju sytuacji zasada jest prosta, czyli ustępujemy pierwszeństwa i ruszamy dalej. Egzamin nie jest szkoleniem, gdzie ktoś nam powie co można zrobić, czy kiedy ruszyć. Sami powinniśmy to wiedzieć, czy możemy wyjechać i czy nie wymusimy w ten sposób pierwszeństwa. No i na pewno zbliżanie się do przejścia dla pieszych może sprawić trudności, chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się to niezbyt skomplikowane.

Musimy je dokładnie obserwować i ściągnąć nogę z gazu. Bardzo dużo złych reakcji bierze się z tego, iż kierowca nie reaguje jak zbliża się do przejścia dla pieszych.

Zaciekawiły Cię zagadnienia, które teraz przeczytałeś w niniejszym artykule? Jeśli tak, to dodatkowo zweryfikuj ofertę, a uznasz, że wszelkie dane są autentyczne.

Jeżeli zauważymy tam pieszego, zdejmijmy nogę z gazu, ponieważ to będzie znaczyło, iż jesteśmy gotowi na zatrzymanie samochodu. Pamiętajmy też, aby wybierać najlepsze, najbardziej profesjonalne szkoły nauki jazdy, jak te zlokalizowanie w Tychach, które gwarantują wysoki poziom zdawalności (zapisy do nauki jazdy).

Tags: Auto, kierowca, KURSANT, szkolenie, egzain na prawo jazdy