Jakie mamy rodzaje reklam zewnętrznych? Czy jest to dobry sposób na reklamowanie swojej firmy?

Posted on 06/04/2022 7:14am

Każda firma dąży do tego i chce być dostrzegalna w przestrzeni publicznej. W ten sposób możliwe jest dotarcie do klienta mając przy okazji nadzieję na to, że dany produkt będziemy w stanie sprzedać. Jedni stawiają na reklamy w mediach, inni liczą na kampanie w mediach społecznościowych, jeszcze inni natomiast wybierają formę reklamy outdoorowej. Czym ona jest i czy faktycznie przynosi oczekiwany rezultat?

reklama miejska
Author: Medas-Media
Source: Medas-Media
Reklama outdoorowa to inaczej reklama (zobacz pozycjonowanie stron internetowych) zewnętrzna, są to różnego rodzaju przekaźniki informacji mające na celu reklamować konkretną firmę czy produkt. Są one bardzo widoczne w miejskiej przestrzeni, możemy je zobaczyć prawie wszędzie. Na budynkach, przystankach tramwajowych, słupach na ogłoszenia. Jednym z takich typów reklamy outdoorowej jest billboard, a konkretnie sporego formatu tablica, na jakiej umieścić można różnego rodzaju plakaty będące reklamą. Często umieszcza się je w miejscach widocznych dla osób jadących samochodem, bezpośrednio przy drogach albo na budynkach znajdujących się blisko ruchliwych arterii. Z reguły są one oświetlone tak, aby zapewnić świetną widoczność w nocy. Im większe miasto, tym więcej takich reklam bo i odbiorców jest więcej. Dlatego dla firm chcących dotrzeć do dużej liczby ludzi używając reklam, którymi są billboardy Warszawa okaże się idealnym miejscem na taki marketing. Innym rodzajem takiej reklamy będzie citylight, to panel reklamujący umieszczony najczęściej za szybą i oświetlony tak, by był doskonale widoczny dla osób przechodzących lub przejeżdżających obok. Najczęściej występuje on na przystankach. Jest również rodzaj reklam wielkoformatowych, najczęściej wywieszanych w czasie remontu budynków.billboard w przestrzeni miejskiej
Author: Peter Cartledge
Source: http://www.flickr.com
Takie rozwiązania są widoczne zarówno w mniejszych jak też większych miejscowościach, przykładem może być reklama Tesco Olsztyn też posiada tego typu widoczne w przestrzeni miejskiej bannery. Należy mieć świadomość, że tego typu reklama jest całkiem dobrym sposobem na dostrzeżenie formy przez ludzi. Trafia często do ludzi, którzy używają internetu albo nie mają telewizora. Używają najczęściej komunikacji miejskiej lub własnego samochodu. Pewnie każdemu kiedyś stojąc w korku zdarzyło się przyglądać billboardom naprzeciwko, jakich akurat się zatrzymaliśmy. Ta forma reklamy jest przecież tak widoczna, iż trudno jest ja przeoczyć - zobacz co może zaoferować ci firma MEDAS-MEDIA.

Tags: Media, klient, firma, przystanek