Proces powstawania zdjęć produktowych

Posted on 22/06/2018 11:36am

Fotografia reklamowa to inaczej mówiąc packshot. Jej głównym zadaniem jest przekazanie najważniejszych szczegółów na temat charakteryzowanego produktu, toteż musi być kompetentnie wykonana. Jak tworzone jest zdjęcie produktowe oraz co należy o nim wiedzieć, by móc wprawnie podejść do zadania?

fotograficy
Author: Stephen Wolfe
Source: http://www.flickr.com
Jak powstaje packshot?

Na początek musimy wykonać dobre zdjęcie, najlepiej w naturalnych warunkach oświetleniowych. Jeżeli nie mamy właściwego światła, można doświetlić produkt, by był dobrze widoczny. Jednakże nie ustawiajmy specjalnych efektów, gdyż i tak będziemy je obrabiać oraz dopiero wówczas nadamy mu końcową formę. W aplikacji graficznej trzeba usunąć tło, aby produkt z łatwością można było wpasować we wszelkiego typu projekty, w zależności od obecnych potrzeb. Jest to tzw. szparowanie, do jakiego potrzeba jest odrobinę praktyki, aby wszystko zrobić z jak największą dokładnością.

Nie można przypadkowo obciąć sznurówki buta albo rączki od garnka. Nie powinniśmy też zapomnieć o przeprowadzeniu korekcji zdjęcia, by pousuwać wszystkie niedoskonałości oraz sprawić, że będzie wyglądało perfekcyjnie. Można podkręcić ostrość fotografii, aby jeszcze lepiej uwidocznić każdy szczegół produktu. Później zostaje już tylko właściwie pokazać zdjęcie, na przykład wykorzystując do tego wizualizację 360 stopni. Dzięki oryginalnemu ułożeniu zdjęć można uzyskać naprawdę rewelacyjny efekt, jaki przyciągnie uwagę i umożliwia obejrzeć daną rzecz z każdej strony. Niniejsze zabiegi sprawiają, iż klienci z chęcią interesują się produktami oraz nie mają żadnych wątpliwości, aby bliżej się nimi zaciekawić i zakupić je.Jak wykonać fotografię reklamową Wrocławia?

By zrobić profesjonalne zdjęcie reklamowe (Wrocław), najlepiej jest zdecydować się na usługi kompetentnej firmy, jaka zajmuje się niniejszymi tematami na co dzień. Ma stosowne doświadczenie oraz wie, w jaki sposób podejść do każdego rodzaju asortymentu. Z tego względu wykona wysokiej jakości zdjęcia, jakie będą niewątpliwą zachętą do zakupu zaprezentowanego na nich produktu oraz zdecydowanie poprawią zainteresowanie asortymentem. Niniejsze fotografie można umieszczać nie tylko w folderach reklamowych, lecz również na serwisach internetowych sklepów, w gazetach czy na banerach reklamowych umieszczonych w różnych częściach miasta. Dodatkowe informacje sprawdź

Tags: zdjęcie, fotografia, zdjęcia, firmy, ostrość, produkt