Jak zbudowane są tonery i z jakiego powodu określa się je suchym atramentem?

Posted on 14/11/2021 7:20am

W prawie jakimkolwiek biurze znajduje się przynajmniej jedna drukarka albo urządzenie wielofunkcyjne, które służy do drukowania różnorodnych dokumentów czy też jako kserokopiarka. Nowsze urządzenia wykorzystują technologię druku laserowego, jaki wykonywany jest za pomocą tzw.
suchego atramentu.


Tak akurat w gwarze osób z branży poligraficznej nazywa się toner, który jest nośnikiem farby, która wykorzystywana będzie podczas drukowania. W praktyce kartridż to wymieszane we właściwej ilości niewielkie wykonane ze szkła kuleczki i większe, które zawierają żywicę termoplastyczną. Taki toner mieści się w oddzielnym pojemniku, jaki natomiast stanowi część narzędzia drukującego, np.

Masz chęć zgłębić rozpatrywany problem pod innym kontem? Jeżeli tak, to najlepszym sposobem jest kliknięcie tego linku. W tamtym miejscu zweryfikuj szczegóły (https://www.robak.konin.pl/).

drukarki czy też kopiarki. Po użyciu takiego wkładu, kartridż można by poddawać napełnieniu w profesjonalnej spółce, jednak dobrze jest także zakupić oryginalny produkt wprost od jego producenta. Można uniknąć w tym czasie wszystkich potencjalnych i niepotrzebnych nieprzyjemności.


dom - wyobrażenie
Author: Sergey Galyonkin
Source: http://www.flickr.com


Małe elementy, które pochodzą z tonera są najpierw elektrostatycznie przenoszone na bęben oraz papier, by następnie być wprasowane w powierzchnię papieru. Wspomniana metoda pozwala na uzyskanie wydruków o bardzo dużych rozdzielczościach. Pojedynczy ładunek tonera może wystarczyć zazwyczaj na wydruk kilku tysięcy kartek. Jest to więc wyjątkowo efektywne wyjście.
W przypadku drukarek czarno-białych wykorzystuje się jedynie kartridż czarny, z kolei w kolorowych występują tonery w czterech podstawowych barwach CMYK.

Nie zwlekaj! Jeśli spodobał Ci się nasz wątek, to czytaj również druk na dzianinach inne treści na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z radością.

Tonery powinny zostać dostosowane do wymogów stawianych przez dane urządzenie. Kartridże mogą jednak pasować do różnych typów urządzeń konkretnego producenta.

Tags: urządzenie, narzędzia, czas, problem