Jak zacząć inwestować, by nie stracić? O jakich regułach musimy pamiętać przez cały czas?

Posted on 21/11/2020 7:35am

Jest sporo sposobów, żeby poprawić swoje życie, natomiast nierzadko miast z nich skorzystać wolimy zadowalać się półśrodkami. Tymczasem, by rozpocząć coś ciekawego w życiu musimy pomyśleć choćby o ciekawym kursie, jaki pomoże nam znaleźć nową pracę. Tego typu kursem jest na przykład cisco kurs. Inne rozwiązania są także ciekawe, lecz najpopularniejszym będzie rozpoczęcie inwestowania. W jaki sposób zacząć, by otrzymać wymierne rezultaty?

Giełda w Tokio
Author: Stéfan
Source: flickr.com
Przed zainwestowaniem w fundusz dobrze jest ustalić horyzont czasowy, a do tego określić cele, jakie chcielibyśmy osiągnąć. Jak za jakiś czas będziemy potrzebować pieniędzy to najlepiej zdecydować się na fundusze bezpieczne, czyli będą to fundusze obligacyjne. Jak zaś mamy w planach długoterminowe ulokowanie pieniędzy można zdecydować się na bardziej ryzykowne warianty, czyli fundusze akcyjne lub towarowe. Świetna szkoła inwestowania to z pewnością sprawdzenie jednego, jak również drugiego typu funduszy, ale oczywiście z głową - rozwijaj się z Comparic: kalendarz szkoleń.

W dalszej kolejności trzeba zapoznać się z typem oraz profilem funduszu, w jaki planujemy inwestować. Warto poznać przyjętą strategię zarządzania, opłaty, a również skuteczność zarządzających. Tego typu wiedza powinna rodzić zaufanie, przecież inwestujemy tam nasze pieniądze. Powinniśmy systematycznie monitorować wyniki, a następnie porównywać je z konkurencją. Zbytnio duże odchylenia powinny mówić nam o pewnych ważnych zmianach lub błędach.

Koniecznie należy dopasować typ funduszu do ryzyka. W takim celu musimy sprawdzić, ile wynosiły w przeszłości największe procentowe spadki wyceny od szczytu dołka w konkretnym funduszu. To może pokazać, iż realne są identyczne zdarzenia. Amortyzujmy ryzyko przy pomocy dywersyfikacji portfela.

Jeżeli fascynuje Cię ten temat, patrz szczegóły faktów na ten wątek, które okażą się niezwykle fascynujące i zapewne wciągną Cię zupełnie.Co to oznacza? Zamiast wrzucać całe środki do jednego funduszu lepiej podzielić je na części oraz przeznaczyć na zakup jednostek różnych funduszy. Musimy wiedzieć również, że historyczne wysokie stopy zwrotu funduszu nie oferują gwarancji podobnych wyników w przyszłości. A to dlatego, iż rynki są często zmienne i kapryśne, zaś reakcje inwestorów trudne do przewidzenia. Fundusz, który jest w czołówce w tym roku, w kolejnym już może plasować się na samym końcu, zwłaszcza jak wewnątrz niego pojawią się zmiany - zarządzających lub polityki inwestycyjnej.

Tags: kurs, Ryzyko, fundusz, konkurencja, zagrożenia