Jak wypełnić pit przez internet?

Posted on 09/02/2019 8:20am

Deklaracja PIT 37 nie będzie dla Ciebie, jeśli kalkulujesz pozarolniczą działalność gospodarczą lub specjalne działy produkcji rolnej. W nich sam bowiem jesteś odpowiedzialny za obliczenie oraz zapłatę należnego podatku dochodowego.


Jeżeli uzyskujesz zyski opodatkowane podług skali tak za pośrednictwem płatnika (np. umowa o pracę), jak także bez pośrednictwa płatnika (dla przykładu sprzedajesz prywatnie umeblowanie na serwisie aukcyjnym), to nie wyselekcjonujesz owej deklaracji.
pit rozliczenie online


Deklaracja dotyczy osób, jakie do własnych przychodów nie doliczają dochodów małoletnich dzieci. Doliczenie może następować zarówno przy indywidualnym opodatkowaniu, przy łącznym rozliczeniu, jak także rozliczeniu jako jednostka samotnie wychowująca dzieci. Doliczać nie należy jednakże dochodów dzieci z pracy, stypendiów oraz przychodów z obiektów oddanych im do użytku. Wówczas nadal możesz się opodatkować w PIT 37, zaś małoletni złoży osobistą deklarację, jaką podpisać winien jego rodziciel czy też opiekun. Jeśli idzie o pit rozliczenie online to niesłychanie wygodne rozwiązanie.


nauka języka obcego
Author: www.audio-luci-store.it
Source: http://www.flickr.com


Rozrachunek straty z lat ubiegłych. Zeznanie tyczy się osób, jakie nie obniżają dochodów o straty z lat przeszłych. Gdy doliczeniu podlegają ubytki - dostarczyć należy inne zeznanie. PIT-37 możemy złożyć z kolei za rok, w jakim wykazano stratę, zatem podatnik miast zarobić - stracił. Jeśli Twój mąż/żona prowadzi działalność opodatkowaną wedle skali, to nie rozliczysz się wspólnie z nim na PIT 37 z tytułu Twego stosunku pracy. Wspólne rozrachunek w PIT (zobacz pit 8c i pit 11 jak rozliczyć) 37 będzie wtedy omyłką. Winniście rozliczyć się wspólnie na PIT-36.
Nie rozliczysz się razem, jeśli którykolwiek z partnerów rozlicza się podatkiem liniowym, przez ryczałt ewidencjonowany (odstępstwem jest najem prywatny czy dzierżawa rozliczane ryczałtem; tu dalej zdołamy rozliczać się wspólnie) albo podatkiem tonażowym. Dużym ułatwieniem jest rozliczenie pit 2017 przez internet

Tags: raty, IT, osoba, Zeznanie